Győztes útra léptek a Tigrisek
2024. április 20.
A 22. fordulóban, a Bányász-rangadót a jobbik csapat nyerte, bár a komlóiak nagy küzdelemre késztettek bennünket.

Nem kisasszony kézilabdát láthatott a mérkőzés elején a publikum, hiszen a játékvezetők szűk negyedóra leforgása alatt négy kétperces kiállítást és négy büntetőt is ítéltek. Azaz meglehetősen éles, fej-fej melletti csata zajlott a pályán. Aztán a huszadik percben, a vendégek addig jól védő kapusát, Granicsot, egy szabálytalan, úgynevezett beállásért, amellyel góltól akarta megmenteni csapatát, kék lappal büntettek a bírók. A kék lap kizárást jelent a játékból, valamint a kiállított, a külön játékvezetői jelentésben is szerepel. Az intermezzo azonban csak egy rövid időre zavarta meg a komlóiakat. Gyorsan talpra álltak, és továbbra is makacsul „kapaszkodtak belénk”. Az, hogy szoros volt a meccs, leginkább mégis csak annak volt betudható, hogy a mieink egyre „szaporábban” belehibáztak a támadásaikban a félidő végén.

Szünet után úgy tűnt, a kezünkbe vesszük végleg a találkozó irányítását. A dominanciánk – a jó kapusteljesítményeknek és védekezésnek köszönhetően - a már négy-ötgólosra duzzadt vezetésünkben is megmutatkozott.

Tíz perccel a mérkőzés lefújása előtt, négygólos előnyünknél, Djukics mester időt kért, hogy a véghajrába tiszta fejjel és „pontos tervvel” vágjon bele csapatunk. Ez az elképzelés annyiban megvalósult, hogy a Bányász-rangadón a mieink végül három góllal jobbnak bizonyultak riválisuknál, és ismét a győztes útra léptek.

A Bányász-rangadón történt
MOL Tatabánya KC – Carbonex-Komló 30-27 (17-15)
Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
Tatabánya: Székely M. – Rodríguez 7, Maras 2, Topic 5, Peric 2, Dissinger 1, Ugalde 7 (4). Csere: Bartucz (kapus), Pergel 3, Krakovszki B., Enomoto 1, Ancsin 2, Jadegari, Vilovszki, Vajda H. Edző: Dragan Djukics.
Az eredmény alakulása, 5.p.: 3-1, 8.p.: 3-3, 13.p.: 7-5, 17.p.: 10-7, 19.p.: 10-10, 23.p.: 14-11, 27.p.: 16-14, 33.p.: 19-16, 39.p.: 22-18, 42.p.: 25-19, 47.p.: 28-22, 51.p.: 29-24, 56.p.: 30-25.
Kiállítások: 10, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, illetve 6/4.

Így látta…
Kontra Zsolt: - Egy sokkal hajtósabb Tatabányát láthattak lelkes szurkolóink, mint legutóbb. Jobb volt kapusaink teljesítménye, jól ment a védekezés is. Egyre inkább hasonlított a „régire”. Küzdős, jó ellenfelet fektettünk két vállra.