Arcpirító vereség hazai pályán
2024. április 13.
A 26. fordulóban a Szegedet legyőző gyöngyösiek a mi Kék Tigriseinket is elpáholták. Ez azért óriási blama.

Különösen, hogy a szünet után szinte nem is volt esélye a mieinknek. A végén 34-31-es eredménnyel vitték el a vendégek tőlünk a két pontot.

Az első félidő derekáig fej-fej mellett haladt a két gárda. A Heves vármegyei alakulat belénk csimpaszkodott, pontosabban a Kék Tigrisek „bundájába”, mint a bogáncs, és nem hagyták magát lerázni. Rendkívül kellemetlen, szívós ellenfélnek bizonyultak, különösen, hogy csapatunk játékában rengeteg volt a pontatlanság. A kapusváltás is csupán arra volt elegendő, hogy döntetlen állásnál vonuljunk pihenőre, mivel a játékrész utolsó pillanatában kiegyenlített a Gyöngyös.

A második játékrész gyors vendéggólokkal kezdődött. A szünetet követő első négy percben négy hibát követtünk el. Ennek az lett a következménye, hogy három góllal elhúzott a hevesi gárda. Djukics mester indokolt időkérése után, őrült adok-kapok következett. A mieink feljöttek egy gólra, aztán megint a vendégek mentek el hárommal… Azaz, semmi sem javult, sőt… És eközben egyre inkább szorított az idő is bennünket.

Csapatunk tagjai ezen a meccsen rontott lövésekben, eladott labdákban és technikai hibákban múlták felül szerényebb képességűnek hitt ellenfelüket. Ennek pedig csak vereség lehetett a vége.

Ez történt a 60 perc alatt
MOL Tatabánya KC – Gyöngyös 31-34 (15-15)
Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnok, 2000 néző, vezette: Hargitai G., Markó G.
Tatabánya: Székely M. – Enomoto 8 (3), Ancsin 5, Juhász Á. 4, Topic 3, Pergel 2, Ugalde 2. Csere: Bartucz (kapus), Rodríguez 1, Vilovszki, Dissinger 3, Krakovszki B. 1, Vajda H. 2, Maras, Eklemovics. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Az eredmény alakulása, 6.p.: 3-4, 9.p.: 6-4, 14.p.: 7-7, 19.p.: 9-10, 24.p.: 12-11, 35.p.: 15-18, 37.p.: 18-19, 39.p.: 18-21, 44.p.: 22-24, 46.p.: 22-26, 50.p.: 24-29, 57.p.: 29-31.
Kiállítások: 10, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, illetve 4/2.

Jaksi véleménye
Sibalin Jakab, a hazaiak edzője: - Nem erre számítottunk. Az FTC elleni harcosságból semmit nem tudtunk átmenteni erre a találkozóra. Rengeteg technikai hibával játszottunk, a védekezésünk pedig nagyon „kisasszonyos” volt. A saját dolgunkat nehezítjük meg, mert most már minden meccset nyernünk kell!