A sok-sok hiba végül megbosszulta magát
2024. március 23.
Győzelmi reményekkel érkezett a Djukics-legénység Budakalászra, ám végül „csak” egy pontot sikerült a begyűjtenünk, mert 30-30 lett a meccs végeredménye.

Jól és lendületesen kezdtük a 19. fordulót a Budakalász otthonában. Aztán félidő dereka táján átvette a vette a vezetés és az irányítást is a hazai csapat. Játékunkat tucatnyi technikai hiba, rontott lövések jellemezték, és még a védekezésünk is hagyott bőven kívánnivalót maga után. Az említett hibák következményeként a Budakalász egyre megnyugtatóbb vezetést harcolt ki. A félidőben már ötgólos volt a Pest vármegyei alakulat előnye.

Fénykép:Knob Márton

A második játékrész elején éledezni látszott csapatunk, és ezáltal a reményeink is. Bő három perc leforgása alatt az ötgólos hátrányunkat egyre faragtuk, majd húsz-húszas állásnál utol is értük riválisunkat. Innentől pedig egy új mérkőzés kezdődött. De, hogy mindkét csapat meglehetősen ideges volt, azt a sok-sok baki jelezte. Szinte nem futott egyetlen olyan támadás sem végig a pályán, amelyikben ne történt volna, valamelyik fél részéről, kisebb-nagyobb hiba… A találkozónak ebben a szakaszában azonban – ha csak egy-két góllal is, de – rendre a házigazdák vezettek, és a mi üldöztük őket.

Így érkezett, a mezőnyben és a kapuk előtt is sokat rontó két társaság a véghajrához, amelyben végül megosztoztak a pontokon. Ehhez azonban a meglehetősen „különleges” játékvezetés is drasztikusan hozzájárult…

A döntetlen számokban
Budakalász – MOL Tatabánya KC 30-30 (17-12)
Budakalász, 300 néző. Vezette: Héjja Á., Kónya B.
Tatabánya: Székely M. – Rodríguez 2, Ancsin 5, Topic 3, Juhász Á. 4, Győri M. 6 (1), Krakovszki B. 5. Csere: Bartucz (kapus), Dissinger 3, Peric, Vilovszki, Vajda H. Enomoto 2. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Az eredmény alakulása, 8.p.: 2-5, 14.p.: 8-6, 19.p.: 10-10, 22.p.: 13-10, 27.p.: 15-12, 34.p.: 18-17, 38.p.: 20-20, 48.p.: 25-23, 55.p.: 30-29, 57.p.: 30-30.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 1/1.

Jaksi így látta
Sibalin Jakab edző: - Két teljesen ellentétes félidőt produkáltunk. Az elsőben rengeteget hibáztunk. A második játékrészben rendeztük a sorainkat, és többször ott álltunk a lehetőség kapujában, hogy megnyerjük, lezárjuk a meccset. Ehelyett ismét jöttek az eladott labdák és a technikai hibák, kapufák. Pedig szépszámú a szurkolóink az utolsó pillanatig teljes erővel buzdítottak minket. Aztán a legvégén még jött néhány, enyhén szólva érdekes bírói ítélet, és az már sok volt a rosszból… Egy pontot ugyan szereztünk, de kettőt akartunk. Hát ez most így sikerült. Tesszük a dolgunkat tovább, és készülünk a Szeged elleni rangadóra.