A Kék Tigrisek helyrehozták a renoméjukat
2023. december 5.
A Csurgó elleni mélyütéssel felérő bajnoki vereség után az volt a legfontosabb, hogy a Kék Tigrisek visszataláljanak a győztes útra, és ez az Európa Liga-meccsen sikerült. Csapatunk ugyanis 13 góllal nyert a lengyel Głogów ellen. Így szépen búcsúzott az EL-től.

Az EHF Európa Liga H-csoportjának utolsó, hatodik mérkőzésén a hézagos nézőtér ellenére a tatabányai szurkolói „kemény mag” nagyon jó hangulatot varázsolt a lelátóra. Hullámzott a játék, de mi fegyelmezetten, ám felszabadultan kézilabdáztunk, így szinte „mindenféle” gólt láthatott a publikum. Élvezetes volt a játék, de ez leginkább nekünk, illetve kapusunknak, Székely Marcinak volt köszönhető, aki az első 30 percben 56 százalékos hatékonysággal védett. Neki is köszönhetően, a játékrész derekától már végig a mieink dominálták az összecsapást. Sikerült abszolút ráerőltetnünk ellenfelünkre az akaratukat, miközben valamennyi technikai hibájukat kihasználtuk. Volt a találkozónak olyan periódusa - az első harminc percben -, amikor tíz percig nem tudott gólt szerezni a Kék Tigriseink ellenfele. Ennek az lett a következménye, hogy „rengeteget” tudott cserélni a hazai edzőpáros, már az első félidőben, és így is magabiztosan tudott vezetni a MOL Tatabánya KC.

A szünet után hamar eljutott abba a mederbe a meccs, amikor a mieink már kétszer annyi gólnál tartottak, mint a vendégek, hiszen 26-12-re és 31-14-re is vezetett a Sibalin-legényéség. Az első félidőben remeklő Székelytől azonban a folytatásban Bartucz Laci sem akart lemaradni, így a lengyelek gyámoltalan támadásait és próbálkozásait rendre visszaverte a tatabányai védelemmel együttműködve. A Głogównál legfeljebb egy dolog működött, a beálló játék. Ez azonban ma kevésnek bizonyult a pörgős házigazdák ellen.

Az utolsó EL-meccsen történt
MOL Tatabánya KC - SPR Chrobry Głogów (lengyel) 37-24 (20-8)
Tatabánya, multifunkcionális sportcsarnok, 1300 néző, vezette: Weijmas, Wolbertus hollandok).

Tatabánya: Székely M. – Rodríguez 4, Maras 4, Obradovics 4, Topic 3, Pergel 3, Krakovszki B. 8 (6). Csere: Bartucz (kapus), Juhász Á., Enomoto 4, Vajda H. 2, Jadegari 1, Eklemovics 4 (1). Edző: Sibalin Jakab és Cristian Ugalde.
Az eredmény alakulása, 3.p.: 1-1, 6.p.: 3-1, 8.p.: 3-4, 12.p.: 7-4, 19.p.: 12-7, 23.p.: 15-7, 25.p.: 17-7,38.p.: 26-12, 45.p.. 31-14, 48.p.: 31-17, 52.p.: 35-18, 57.p.: 35-21.
Kiállítások: 2, illetve 2 perc.
Hétméteresek: 8/7, illetve 4/4.

Edzői vélemény
Cristian Ugalde: - A mai mérkőzésen a legfontosabb az volt, hogy mentálisan rendben legyünk. Emellett, hogy sokat fussunk és „megfogjuk” riválisunk beálló játékát. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget adhattunk, de eredetileg is ez volt a tervünk.