Kevés volt az esélyünk...
2023. november 28.
A mi szempontunkból óriási tétje volt az összecsapásnak. Ugyanis, amennyiben Tombor Csaba, vezetőedzőnk csapat nyer, nyitva marad az útja a csoportkörből történő továbbjutásra, de nem így történt, hanem a román házigazdk háromgólos győzelmet (28-25) arattak, így ők már biztosan továbjutottak a H-jelű kvartettből.

(fénkyép: CSM Constanta)

Idegesen kezdett mindkét csapat. A együttesünknek már az elején akadtak gondjaik a védekezéssel és a támadással egyaránt, annak dacára, hogy legfeljebb közepes iramú volt a találkozó. A félidő derekáig egyértelműen a házigazdák tűntek élesebbnek. Nem véletlen, hogy kilenc perc alatt mindössze egyetlen gólt lőttünk. Kék Tigriseink rossz szituációkból igyekeztek valamit kihozni, ami azonban az ötlettelen játék miatt többnyire zátonyra futott. A tatabányaiak “mozgásából” hiányzott a koncentráltság és a gyorsaság. Ennek ellenére a mieink – nagy akarással - a játékrész végére egész szépen “kikozmetikázták” az eredményt.

Szünet után – néhány percig – úgy tűnt, hogy fordulat áll be a találkozó menetébe, de a döntetlen állást követően – eléggé érthetetlen módon – a mieink kezdtek többet hibázni, ami egy-két “értelmezhetetlen” bírói dötéssel is párosult, és gyakorlatilag 18-17-es constanțai vezetéstt követően “csinált” egy 5-0-ás rohanást a román gárda, és ezzel el is döntötte a találkozó sorsát, miközben a mi sorsunkat megpecsételte...

Az Európa Liga 5. fordulója
CSM Constanța (román) – MOL Tatabánya KC 28-25 (14-12)
Sala Sporturilor, Constanța, 1700 néző, vezette: Barysas, Petrusis (litvánok)
Tatabánya: Bartucz – Rodríguez 1, Ancsin 3, Juhász Á. 2, Topic 5, Győri M. 1, Krakovszki B. Csere: Székely M. (kapus), Obradovics, Pergel 4, Maras 5 (2), Vajda H., Enomoto 4, Ugalde, Jadegari. Vezetőedző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 4.p.: 4-2, 8.p.: 4-4, 13.p.: 7-4, 20.p.: 10-6, 27.p.: 12-11, 33.p.: 14-14, 39.p.: 17-15, 48.p.: 23-17, 56.p.: 27-19.
Kiállítások: 10, illetve 14 perc.
Hétméteresek: 0, illetve 2/2.
Szünet után – néhány percig – úgy tűnt, hogy fordulat áll be a találkozó menetébe, de egyre többet hibázott a Tatabánya, és ez öszeségében megpecsételte a Kék Tigrisek sorsát.

Jaksi mondta
Sibalin Jakab: - Sajnáljuk, hogy nem sikerült győznünk. Úgy tűnt, hogy amikor végre egyenlítettünk, az minket zavart meg jobban. A lehetőségekhez képest próbáltuk rotálni a csapatot, de több – rossz megoldást követően - akkora hátrányba kerültünk, amit már nem tudtunk ledolgozni...