Az egy csapatnyi hiányzót nem tudtuk pótolni
2023. november 21.
Ugalde, Peric, Ancsin, Juhász Ádi, Eklemovics és Vilovszki… Akár cspatunk kezdője is lehetett volna ez a névsor a lisszaboni EHF Európa Liga mérkőzésen.

De a mieink – sajnos - nem ebben az összeállításban léptek pályára a H-csoport 4. fordulójában a portugál Sporting CP ellen, hanem ők voltak a hiányzók...

Ezzel a foghíjas csapattal vajmi kevés esélyt adtak a szakértők a vendégeknek. Pedig a Kék Tigriseket – ide a „szomszédba, Lisszabonba is – mintegy kéttucatnyi Bányász-drukker elkísérte. A szurkolóink, ismerve a maródiak listáját, megrökönyödve tapasztalták, hogy az első félidőben pont az ellenkezőjét teszik kedvenceik, mint amilyet ilyen nehéz helyzetben tennie kell egy, az edzőjének „szófogadó” gárda. A mieink a jó akcióikat többnyire rossz lövésekkel fejezték be. Emellett jó néhány gólt kaptak a hazaiak lerohanásaiból, miközben csapatunk játékosai sokszor fél helyzeteket durrantottak kapura, vagy csak egyszerűen „eldobálták” a labdát. Aztán a hajrában, összekaptuk magunkat, és megteremtettük az esélyét annak, hogy a folytatásban jó eredményt érjünk el.

A szünet után egy-két perccel már az egygólos hátrányért játszhattunk, de ez nem jött össze, viszont rövid időn belül „sikerült” lerombolnunk, amit az első játékrész végéig felépítettünk. Ezért már a 35. percben időt kellett kérnie Tombor mesternek. Ez jót tett a Kék Tigriseknek, ám egy negyedóra sem telt el, amikor ismét liftezni kezdett a teljesítményünk. Hol 8, hol 4, hol 6 gól volt a különbség a portugálok javára. A felzárkózás így elmaradt, elsősorban a sok technikai hiba és az eladott labdák következményeként. Ennek ellenére a két együttes közötti gólkülönbség abszolút túlzott.

Lisszabonban történt
Sporting CP (portugál) – MOL Tatabánya KC 36-28 (17-14)
Lisszabon, Pavilhão João Rocha Aréna, 2000 néző, vezette: Pagh, Thygesen (dánok)
Tatabánya: Székely M. – Rodríguez 4, Maras 2, Topic 2, Obradovics, Győri M. 5, Krakovszki B. 4 (1). Csere: Bartucz (kapus), Pergel 4, Jadegari 2, Vajda H. 2, Enomoto 2. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 4.p.: 1-2, 9.p.: 5-2, 15.p.: 7-6, 22.p.: 13-8, 25.p.: 15-9, 38.p.: 23-15, 43.p.: 25-21, 49.p.: 28-22, 55.p.: 33-24.
Kiállítások: 6, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 6/5, illetve 2/1.

A mester mondta
Tombor Csaba: - Túl sok volt a hiányzónk. Ezért beszűkültek a taktikai lehetőségeink, ez pedig rányomta a bélyegét a játékunkra, a produkciónkra. Különösen, hogy éppen azok maródiak nálunk, akik jelentős nemzetközi rutinnal rendelkeznek, mint Ancsin Gabi, Juhász Ádi, Ugalde vagy Vilovszki. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy a végére kialakult gólkülönbség tulzó…