A legfontosabb, hogy megvan a győzelem
2023. november 18.
A vártnál zűrösebb első félidőt követően ugyan, de behúztuk a két pontot, és ezzel továbbra is őrizzük a harmadik helyünket a tabellán.

Enyhén szólva is visszafogottan, enerváltan kezdtünk, miközben a vendégek igencsak elemükben voltak. Úgy tűnt, amíg a mieink keresik a fogást az ellenfelükön, addig a „kis” Veszprém támadásai igencsak eredményesnek bizonyultak. Csapatunk „tompaságára” a hétközi Sporting CP elleni Európa Liga meccs szolgált némi magyarázattal, ám az elemi hibákra aligha volt mentség. Csapatunk nem várt vesszőfutása aztán a tízedik perc tájékán véget ért. Ekkor szurkolóink is úgy gondolták, hogy megváltozik a játék képe, hiszen 7-6-nál átvették kedvenceik a vezetést. Viszont a játék irányítását nem, továbbra is felváltva potyogtak a gólok. Így a Tombor-legénység gyakorlatilag egy játékrészen keresztül üldözte a vendégeket. Erre aligha számíthattunk… A mieink hibáit, a két játékvezető hibás döntéseivel csak tovább tetézte.

A második félidőre ellenben egy másik, egy „precízebb” Tatabánya jött ki a pályára. A Tombor-csapat néhány perc leforgása alatt három-négygólos előnyt hozott össze. A játék hullámzására a legjobb bizonyíték, hogy a vendégek három minutum alatt négyszer is bevették a kapunkat, és feljöttek egyetlen gólra. Aztán ismét összekaptuk magunkat, és újra kiépítettünk egy már-már „hagyományos”, három-négygólos előnyt, azzal a különbséggel, hogy a hajrában ezt már nem adtuk el, hanem inkább növelte, így megérdemelt győzelmet aratottunk.

A mieink 10. fordulója
MOL Tatabánya KC – Fejér B.Á.L. Veszprém 34-29 (15-15)
Tatabánya, multifunkcionális sportcsarnok, 2000 néző, vezette: Fekete T., Hajdu T.
Tatabánya: Bartucz – Rodríguez 4, Maras 3 (2), Topic 3, Juhász Á. 4, Győri M. 1, Krakovszki B. 4 (2). Csere: Székely M. (kapus), Ancsin 4, Pergel 7, Enomoto 2, Jadegari 1, Vajda H. 1. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 5.p.: 1-4, 11.p.: 6-6, 14.p.: 7-9, 21.p.: 9-9, 27.p.: 14-14, 33.p.: 18-15, 36.p.: 21-16, 40.p.: 22-21, 47.p.: 27-24, 52.p.: 29-25, 58.p.: 33-27.
Kiállítások: 12, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 6/4, illetve 4/3.

A technikai vezető
Kontra Zsolt: - Küzdelmes mérkőzés volt. A Sporting meccs sokat kivett a játékosokból, ezért kissé enerváltan kezdtünk, de a szurkolóink ismét átlendítettek minket a holtpontokon. A szünet után viszont már magabiztos játékkal hoztuk a két pontot.