Bravúros győzelem a portugál sztárcsapat ellen
2023. november 14.
A férfi kézilabda EHF Európa Liga harmadik találkozóján a mieink 13-12-es félidő után 31-29-re nyertek a portugál sztárcsapat, a Sporting ellen az EHF Európa Liga 3. mérkőzésén.

Nagy iramban kezdett a portugál együttes, de mi sem hagytuk magukat. Így fej-fej mellett haladtunk a vendégekkel, bár többnyire a mieink futottak az eredmény után. Ebben azonban az is közrejátszott, hogy a montenegrói bírópáros nem volt mindig topon. A csapatunk küzdött kapaszkodott, és a 20. perc tájékán végre utolérte a Sportingot egy 5-0 –ás rohammal. A fordítást követően igyekezett nagyobb sebességre kapcsolni a lisszaboni gárda, ám az előnyünkből egy gólt megőriztünk a szünetre.

Fordulás után újult erővel estek egymásnak a csapatok. A mieink támadójátéka még eredményesebbé vált, és Székely Marci a kapuban bemutatott néhány olyan bravúrt, ami egyértelműen lendített a Kék Tigrisek szekerén. Eközben a mezőnyben Győri Matyi, Ancsin Gabi és Juhász Ádi vette a hátára a pályát.

A második játékrészben már egyértelműen a csapatunk dominált. A második harminc percben végi vezetve megérdemelt győzelmet arattunk, még úgy is, hogy a hajrában kissé könnyelműen bántunk a helyzeteinkkel. Ám így is sikerült két vállra fektetnünk a Tatabányánál jóval magasabban jegyzett lisszaboni együttest.

Így látta a mester
Tombor Csaba: - A gólkülönbség miatt kissé mérges vagyok, hiszen lehetett volna a nagyobb. Igaz, ha Komlón ehhez hasonlóan játsszunk, biztosan nem veszítünk. A meccs végébe egy kicsit belefáradtunk, de ez a siker így is egy remek csapatmunka eredménye.

A 60 perc számokban
MOL Tatabánya KC – Sporting CP (portugál) 31-29 (13-12)
Tatabánya, multifunkcionális sportcsarnok, 2500 néző, vezette: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
Tatabánya: Székely M. – Rodríguez 4, Ancsin 6, Obradovics, Topic 4, Győri M. 4, Krakovszki B. 4 (1) Csere: Bartucz (kapus), Juhász Á. 2, Maras 1, Pergel 2, Vajda H., Enomoto 4. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása: 4.p.: 2-2, 9.p.: 5-7, 15.p.: 6-9, 19.p.: 9-10, 27.p.. 13-10, 36.p.: 18-14, 40.p.: 19-17, 49.p.: 24-19, 52.p.: 27-21, 54.p.: 27-24.
Kiállítások: 6, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 7/5.