Magabiztos sikert könyvelhetnek el a Kék Tigrisek
2023. október 13.
A 6. fordulóban a Csurgót „kivégző” Budakalásszal találkozott csapatunk. Mesterünk, Tombor Csaba együttese, egy-két megingástól eltekintve végig uralta a mérkőzést és végül nyolc góllal, 33-25-re nyert.

Már a kezdetektől fej-fej mellett haladt a két gárda. A vendégek szívósan kapaszkodtak, nem hagyták meglépni a mieinket. Négy-négynél egy ötperces gólcsend vette kezdetét, amelyet, Győri Matyi tört meg. Ezután már a tempót is a mieink diktálták, és a 20. perc tájékára állandósult a három-négygólos vezetésünk. Az első 30 perc végére ez az előny aztán hat gólra nőtt.

Ám miután a második félidőt is „lazábban” indítottuk, így hat perc alatt sikerült a nyakunkra hozniuk a Pest vármegyei csapatot. Ekkor Tombor mester időt is kért, hogy rendet rakjon a fejekben… Ez jót tett a társaságnak, mert ismét a mieink dominálták a mérkőzést, de azért a hullámzó teljesítmény is sokszor tetten érhető volt a játékunkban. Igaz, csapatunk előnye most már folyamatosan négy és öt gól között mozgott. A legvégére pedig kialakult az addigi legnagyobb – 8 gólos – különbség.

A győzelmünk számokban
MOL Tatabánya KC – Budakalász 33-25 (19-13)
Tatabánya, multifunkcionális sportcsarnok, 2300 néző, vezette: Felhő F., Öcsi T.
Tatabánya: Székely M. – Rodríguez 3, Ancsin 3, Juhász Á. 4, Vilovszki, Győri M. 5, Krakovszki B. 8(4). Csere: Bartucz (kapus), Obradovics 2, Maras 1, Pergel 3, Enomoto 2, Vajda H. 1, Eklemovics 1(1), Jadegari. Vezetőedző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 6.p.: 4-3, 14.p.: 7-6, 19.p.: 10-8, 22.p.: 13-8, 28.p.: 17-13, 36.p.: 20-17, 37.p.: 22-17, 45.p.: 25-21, 51.p.: 29-24, 55.p.: 31-24.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 7/5, illetve 2/2.

Zsolt így látta
Kontra Zsolt: - Nehezen indult az első játékrész, de Székely marci védései után belelendült a gárda. A második félidő elején is még bizonytalankodtunk kicsit, de aztán visszatértünk a megszokott kerékvágásba, és megérdemelt, magabiztos győzelmet arattunk. És most már Krakovszki Bence is „megérkezett” Tatabányára. Nyolc lövéséből nyolc gól született…