Megszorongattuk a BL-győztest
2023. augusztus 26.
Kis híján megfricskázták a mieink a Bajnokok Ligája győztes, és kétszeres BL-finalista Kielcét.

A lengyel sztárcsapat ellen az utolsó pillanatig volt esélyünk a győzelemre vagy legalább a pontszerzésre. Ám végül egy góllal (30-29-re) alulmaradtunk.

Bátran és eredményesen kezdtük a találkozót. Székely Marci kiválóan védett, miközben elől elsősorban Ugalde, Győri Matyi és Maras voltak elemükben. A vendég topcsapat ugyan néhány klasszisát a félidő derekáig pihentette, ám amikor már a legjobbjai is pályán voltak sem változott jelentősen a mérkőzés képe. A Kielce akkor tudott igazából feljönni ránk, amikor egymás után kétszer is kétperces emberhátrányba kerültünk.

Szünet után néhány ziccert elrontottunk, ugyanakkor Bartucz Laci remekelt a kapuban és az ellenfelünkből is hiányzott az igazi átütő erő. Aztán, ahogy egyre jobban fáradtunk, és egyre „makacsabban” üldözött ellenfelünk, úgy fogyott el az előnyünk. Sőt, a legvégén, a remekül kézilabdázó Ugalde kihagyott ziccerét követően a győzelmet is megszerezte a Kielce három másodperccel a találkozó lefújása előtt.

Felkészülési mérkőzés
MOL Tatabánya KC – Barlinek Industria Kielce (lengyel 29-30 (19-14)
Tatabánya, multifunkcionális sportcsarnok, 2400 néző, vezette: Horváth P., Marton B.

Tatabánya: Székely M. – Rodríguez P. 1, Ancsin 2, Juhász Á., Vilovszki 1, Győri M. 5, Ugalde 4. Csere: Bartucz (kapus), Maras 7 (3), Obradovics, Pergel 5, Vajda 2, Eklemovics 1, Enomoto, Dzsamali 1, Yadegari. Edző: Tombor Csaba.

Az eredmény alakulása, 6.p.: 4-1, 11.p.: 6-2, 16.p.: 10-5, 21.p.: 10-8, 25.p.: 16-12, 37.p.: 21-15, 44.p.: 24-17, 49.p.: 25-23, 53.p.: 27-26, 57.p.: 28-28.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2.

Mesterünk mondta
Tombor Csaba: - Negyven-negyvenöt percig nem játszottunk rosszul. Ennek ellenére megtapasztalhattuk azt a sebességkülönbséget, ami az ilyen szintű együtteseket jellemzi. A csapatommal maximálisan elégedett vagyok, de végére belefáradtunk a küzdelembe. Minden esetre dolgozunk tovább, és készülünk a bajnoki rajtra.