A bronzéremért küzdhetünk
2023. április 8.
A Magyar Kupa elődöntőjében 26-22-re alul maradtunk a 30. kupagyőzelmére készülő Telekom Veszprém ellen. Amennyiben csapatunk kevesebbet hibázik ezen a meccsen, talán még szorosabb lehetett volna a végeredmény.

Mondhatni, kora délutáni színvonalon – mindkét oldalon két-két kihagyott hetessel – indult a találkozó. Miközben a bakonyi gárda gyorsítani igyekezett a tempót, addig a mieink jóval „átgondoltabban” támadtak. A két taktika közül inkább a veszprémiek elképzelései valósultak meg, de a félidő derekától már a Kék Tigriseink is el kezdték csipkedni magukat, így a veszprémiek nem tudtak két-három gólnál többel ellépni…

A szünet után viszont az öltözőben maradtunk, mert ezt a játékrészt is 5-1-es hátránnyal kezdtük, csakúgy, mint az első játékrészt. Voltak olyan periódusai a meccsnek, amikor Székely Marci, majd Nagy Beni kapusaink tartották életben a reményeinket. Ám riválisunk jóval koncentráltabban játszott, így megérdemelten jutott a fináléba. A mieinkre a bronzcsata vár, vasárnap 14 órától.

Kupaelődöntő
Telekom Veszprém – MOL Tatabánya KC 26-22 (11-9)
Győr, Audi Aréna, 2600 néző, vezette: Nagy F., Túróczy J.
Tatabánya: Székely M. – Pedro 3 (1), Maras 1, Vilovszki 4, Győri M. 4, Obradovics, Ugalde 1. Csere: Nagy B (kapus), Ancsin 4, Ubornyák 1, Pergel 2, Krancz, Bodor, Edwards 1, Hornyák B. 1. Vezetőedző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 4.p.: 2-1, 8.p.: 5-1, 15.p.: 6-4, 22.p.: 9-5, 27.p.: 10-7, 35.p.: 15-10, 44.p.: 19-12, 49.p.: 21-16, 54.p.: 22-18.
Kiállítások: 4, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 3/1, illetve 4/1.

Így látták a trénerek
Tombor Csaba: - A második félidőt sem úgy indítottuk, ahogy terveztük. Néhány játékosomnál azt éreztem, hogy hitehagyottan kézilabdázott. Ez elfogadhatatlan, a bronzmeccsre összeszedjük magunkat, és próbálunk javítani.
Sibalin Jakab, a Tatabánya edzője: - A végeredmény korrekt, de mind az első, mind a második játékrész első öt perce nem fér bele egy kupaelődöntőbe. De most már a holnapra készülünk.