Nem jött össze a bravúr a szlovákoknak
2022. március 20.
Lukas Urbanék a belgiumi vereség után nem jutottak ki a világbajnokságra.

A világbajnoki selejtezők első körében csupán egy párharcnál dőlt el rögtön, hogy ki is tud kijutni a világbajnokságra. A szlovák-belga oda-visszavágó győztese ugyanis egyből elnyerhette a helyét a 2023-as világeseményen, ugyanis a következő körben a párharc győztese az oroszokkal kellett volna, hogy játsszon, azonban őket kizárták a selejtezőkből.

Így Lukas Urbanék vagy a belgák előtt nyílt lehetőség a kijutásra, a szlovákok pedig az első mérkőzésen kétgólos sikert arattak hazai pályán.

A visszavágóra tegnap került sor a belgiumi Hasseltben, ahol a hazai válogatott azért harcolt, hogy történelme során először juthasson ki egy világbajnokságra. Habár a vendégcsapat szerezte meg a vezetést az első percben, ez volt az első és egyben az utolsó alkalom is, amikor ők vezettek a találkozón. A belgák háromgólos előnnyel vonulhattak a szünetre, 14-11 volt az állás harminc perc után.

A második félidőben a hazaiak 6-2-es kezdéssel nyitottak, a 42. percben pedig már 22-14-re vezettek, majd az utolsó tíz percre fordulva már kilenccel is mentek és habár a szlovákok el kezdtek kapaszkodni a végén, ez már nem volt elég arra, hogy visszajöjjenek két gólra, így a belgák 31-26-ra nyertek, ezzel kiharcolva a vb-szereplést.

Játékosunk Lukas Urban három gólt szerezett, azonban a szlovákok támadógépezete nem volt a legerősebb tegnap, csupán 43%-os hatékonysággal találtak be, valamint a belgák kapusának, Jef Lettensnek is nagy napja volt, 41%-os volt a védési hatékonysága.