Itt a vége
2022. január 18.
Egygólos vereséget szenvedett Izland ellen, így nem jutott tovább a magyar válogatott az Európa-bajnokságon.

Az izlandiak szerezték meg a vezetést, de mindig válaszolni tudott a válogatott, sőt 3-3 után a vezetést is megszerezte, előbb 3-4-re vezetett Bóka, majd 4-5-re Bánhidi góljával. Azt követően végig a magyarok szaladtak az eredmény után, ellenfelük pedig kétszer is el tudott lépni kettővel, 11-9-nél, 12-10-nél, valamint 13-11-nél.

A 20. perc elején érkezett Ancsin a pályára, valamint a kapuban is csere volt: Székely jött Mikler helyett.

Sajnos a támadásnál Ancsin lövése elakadt a blokkban, az izlandiak megindulása után pedig Ligetvárit állították ki. Magnusson hetese azonban kimaradt, Székely hárított: ez volt Magnusson első kihagyott hetese volt ez az Európa-bajnokságon. A fordulásból Bodó talált be, utána pedig nem jött az üreskapus találat az ellenféltől.

A szélről továbbra is erős volt Izland, Gudjonsson negyedszer talált be: azonban most úgy tűnik mindenre volt válasz, előbb egy befutós, majd egy beállós gólt szerzett a válogatott.

Ancsin Gábor első gólja is jött a 27. percben, kiszorított helyzetből érkezett a találat, egy izlandi technikai hiba után pedig a vezetésért mehetettek Lékaiék, de előbb egy védés, majd egy mellé következett, kissé elkapkodták a támadást. Izland ekkor kért először időt a mérkőzésen.

És Gudjonson is tud hibázni! Nem jött a szélső találat, a vezetésért támadhatott ismét, azonban Bodó lövését hárították. A mi időkérésünk Palmarsson találat után jött, maradt 10 másodpercünk kiegyenlíteni a szünet előtt. Bodó azonban most nem hibázott, 17-17-tel vonulhattak a csapatok a szünetre.

Az izlandiak találtak be a második játékrészben is először, Elisson értékesített egy hetest, de Bánhidi tudott válaszolni Lékai passza után. Habár Izland újfent előnybe került a gólok tekintetében, de emberhátrányba is: Gíslasont másodszor küldték ki, Szita pedig ki is egyenlített.

Székely pedig zsinórban kétszer védett, megint a vezetésért támadhattak és Lékai góljával magukhoz is ragadták az előnyt. Azonban Sipost kiküldték, Bánhidi pedig hetest és kiállítást harcolt ki: Máthé pedig értékesítette. Nem volt meg a koncentráció, rögtön egyenlítettek az izlandiak, majd egy újabb üreskapus góllal megint vezetett az ellenfél. Itt gödörbe került a válogatott, kishíján hárommal ment el Izland, de jött Szita, és újra egy volt közte.

A 41. perc elején újra emberelőnybe került Magyarország, de kettőgólos hátrányba is. Az izlandiak is eladtak egy labdát, Rodríguez talált be üres kapura. Sipost kiállították és továbbra is Ancsinék futottak az eredmény után. Székely védett egy újabb fontosat, amiből jött az esély az egyenlítésre: Szita talpról volt eredményes, de ezt követően ki is állították két percre, kissé érthetetlen módon. Azonban jött egy újabb izlandi labdaeladás, az előnyért zajlott a támadás, azonban Bodó lövése a kapufát találta el. Az izlandiak pedig másodszor is időt kértek. A túloldalt is jött azonban a kapufa, sokadszorra mehetett a válogatott az előnyért.

Bánhidi pedig sérülten is csodálatosan játszott, hatodik gólját szerezte. Székely pedig meglepte az izlandiak egy indításnál, kis szerencsével nála is maradhatott volna a labda, azonban elpattant tőle. Mikler azonban bejött és megfogott egy hetest, azonban a támadásunknál belemenést fújtak, megint nem lett meg a vezetés.

Pedro megindulásából vezetett Magyarország, de megint jött Elisson és nyolcadszor, majd kilencedszer is betalált, Szita azonban kiegyenlített: 28-28 volt az állás hét perccel a vége előtt, Sipos pedig újabb két perces büntetést kapott, véget ért számára a mérkőzés. Meginta futni kellett az eredmény után, de sikerült az egyenlítés Bodó góljával. Mikler jól szállt vissza a mérkőzésbe, de már a nyolcadik hetesére készülhetett Izland és Magnusson be is dobta.

Sajnos azonban Izland ellépett kettővel a vége előtt négy perccel, de Rodríguez újra egyre hozta fel a válogatottat. Két perccel a vége előtt azonban Gíslason is harmadik kiállítását kapta, Máthé pedig kihagyta az ezt követő hetest. Mikler hárítani tudott a következő védekezésnél és utána hiába talált be Bóka, a vonalra lépett. Lékai védését védte az izlandi kapus, a válogatott így 31-30-as verseséget szenvedett és ezzel kiesett az Európa-bajnokságról.

Európa-bajnokság, csoportkör, 3. mérkőzés
Izland – Magyarország, 31-30 (17-17)

MAGYARORSZÁG: Mikler, Székely (kapusok), Sipos, Topic 2, Bóka 2, Ligetvári, Rosta, Máthé 4, Rodríguez 4, Bánhidi 6, Bujdosó, Szita 5, Ancsin 1, Bodó 3, Lékai 3, Hanusz

Eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 6-6, 15. perc: 9-9, 20. perc: 13-12, 25. perc: 15-14, 30. perc: 17-17, 35. perc: 19-20, 40. perc: 23-22, 45. perc: 25-25, 50: perc: 26-26, 55. perc: 29-29, 60. perc: 31-30