Erős második félidő után jött a győzelem!
2021. november 26.
Habár nehezen indult a találkozó, fordítottunk és begyűjtöttük a két pontot a Komló ellen!

A K&H Férfi Kézilabda Liga 10. fordulójában csapatunk a Komló együttesét fogadta. Ellenfelünk egy idegenbeli, NEKA elleni győzelemmel a tarsolyában látogatott Tatabányára.

Számunkra jól indult a mérkőzés, ugyanis Wyszomirski hárítani tudta az első felé tartó lövést, mi pedig a túloldalon Molnár révén megszereztük a vezetést. A második szélsőgól nem lett meg, ugyanis Granic is bemutatta első védését.

Az ötödik perc végén először került emberelőnybe a Komló, Zdolikot állították ki, Melnyicsuk pedig értékesítette a hetest, egy üreskapus találat után pedig két gólra ment el a Komló, majd háromra nőtt az előnye a baranyaiaknak.

A nyolcadik perc elején érkezett első beállós találatunk: Ushal volt a gólszerző. A Komló azonban továbbra is hatékonyan támadott, az ötödik góljuknál jártak. Az időkérésünket követően mindegyik támadásból betaláltunk, négy gólt dobtunk, azonban ellenfelünk sem hagyott alább.

A 19. percben kerültünk először emberelőnybe, Balogh hetesével pedig kettő volt a két csapat között a különbség, majd Hornyák gólja után hosszú percek után egy volt a hátrányunk. A Komló ezután újra el tudott lépni hárommal, a kapunkba pedig érkezett Bartucz. 11-13-as állásnál, a 25. percben kért először időt ellenfelünk. A szünetre végül ötgólos hátrányban vonulhattunk, 12-17-re vezetett ellenfelünk.

Egy gyönyörű Ancsin góllal keztük a második játékrészt. majd egy üreskapus Fotache góllal gyorsan háromra csökkent a különbség. A lendületet megakasztotta egy kiállítás, valamint Granic, aki továbbra is jól védett. A 39. perctől azonban beindultunk: zsinórban négy találatra nem volt válasz, kiegyenlítettük, majd a 47. percben már át is vettük a vezetést Ancsin és Sunajko vezetésével.

Nagyon koncentráltan játszottunk az utolsó 20 percben és az ellenfelünk is elfáradt: a végére öt lett a különbség a javunkra. (30-25

Megmutatta a csapat a küzdőszellemét és erejét a második félidőben, amihez győzelem társult – kiváló ajándék a születésnapos Marosi Lászlónak!

Kedden jön az újabb Európa Liga találkozó Nîmes-ben!

TATABÁNYA: Wyszomirski, Bartucz (kapusok), Molnár 2, Bognár, Tóth, Juhász, Hornyák 3, Sunajko 6 (1), Balogh 3 (1), Győri 2, Urban, Ancsin 6, Zdolik 3, Ushal 4, Fotache, Bodor

Edző: Dragan Djukics
Kiállítás: 12 perc, illetve10 perc
Hétméteresek: 2/4, illetve 2/4

Eredmény alakulása: 5. perc: 1:2, 10. perc: 2:5, 15. perc: 6:8, 20. perc: 9:10, 25. perc: 11:14, 30. perc: 12:17, 35. perc: 15:18, 40. perc: 17:21, 45. perc: 22:22, 50. perc: 23:22, 55. perc: 26:23, 60. perc: 30:25