Ez nem a mi napunk volt
2021. november 23.
Csapatunk vereséget szenvedett a Pelister ellen az EHF Európa Liga negyedik fordulójában.

A Kék Tigrisek újra az európai porondon léptek pályára: ezúttal az ellenfelünk az észak-macedón RK Eurofarm Pelister volt, méghozzá idegenben.

Ancsin góljával szereztük meg a vezetést, majd rögtön egyenlítettek a hazaiak. Zdolik indította részünkről erősen a találkozót, első négy találatunkból kettőt szerzett, míg a túloldalon Taboada három gólt dobott az első hét perc alatt.

A tizedik percben Fotache begyűjtötte az összecsapás első kiállítását, de a Pelister találatára Zdolik válaszolt. Sajnos utána jött a következő kétperces büntetés, Sunajko volt a kiállított, kettős emberhátrányba kerültünk a 12. percben. Bartucz akadályozta meg a 14. percben, hogy három góllal menjen el ellenfelünk, de Mandalinic lövését ő sem tudta hárítani. Edzőnk eztután időt is kért.

A 16 percben néggyel vezettek az észak-macedónok, de Ancsin nagy találatával újra három lett a különbség, azonban a 19. játékpercben ötre nőtt a hátrányunk, viszont Sunajko gyors találatával közelebb kerültünk. Az észak-macedón együttes kapujábán Székely sorra mutatta be a védéseket, a 23. percben hatra nőtt a hátrány, majd hétre és jött a második időkérés. Habár Wyszomirski két védést is bemutatott, a Pelister a 28. percben azonban már kilenccel is ment, de Ancsin tudott újra gólt szerezni. A 30. percben megvolt az első beállós gólunk Ushal révén: a szünetben nyolccal vezetett riválisunk. (17-9)

A második félidőt emberelőnnyel indította ellenfelünk Győri első játékrészes kiállítása után, be is talált Gradjan, majd Taboada találatával tízre nőtt a hátrányunk. A 33. percben jött az első emberelőnyünk, Hornyák szerezte első gólunkat a második játékrészben és rövid ideig kettős előnyben voltunk, de hamar egyenlő létszámba kerültünk Urban kiállítása után.

A 40. perc elején 14 gólos hátrányban voltunk, Djukics mester ekkor használta el harmadik és egyben utolsó időkérését is, de utána megtört a gólcsendünk, Ancsin talált be. A 44. percben megint beállós gólunk volt, ismételten Ushal révén. Az 50. percben szépségtapasz volt a Hornyák kínai találata. A hátralevő időben Bognár és Bodor is betalált, Sunajko értékesített egy büntetőt, majd Hornyák szép emelése volt csapatunk huszadik gólja. Ez volt csapatunk utolsó találata is, a vége 33-20 lett.

Gyorsan felejtsük el ezt az összecsapást, pénteken hazai pályán javíthatunk a Komló ellen!

TATABÁNYA: Bartucz, Wysomirski (Kapusok), Molnár, Bognár 1, Juhász, Hornyák 6, Stojnic, Sunajko 2 (1), Balogh, Győri, Urban 1, Ancsin 4, Zdolik 3, Ushal 2, Fotache, Bodor 1
Edző: Dragan Djukics

Hétméteresek: 3/3, illetve 1/1
Kiállítások: 6 perc, illetve 12 perc

Eredmény alakulása: 4. P.: 2-2, 10. P.: 4-4, 14. P.: 8-5, 20. P.: 12-7, 24. P.: 14-7, 30. P.: 17-9, 34. P.: 19-9, 40. P.: 24-10, 44. P.: 26-12 50. P.: 28-13, 54. P.: 30-16, 60. P.: 33-20

Kép forrása: RK Eurofarm Pelister/Facebook