Újabb lépést tettünk a dobogó felé vezető úton
2021. május 15.
Két lépésben érhetjük el dobogó harmadik fokát, és ebből az egyiket, az Eger 31-27-es legyőzésével meg is tettük.

Kézilabda NB I., férfi, 24. forduló

Az első játékrész derekáig fej-fej mellett haladt a két gárda. Aztán a mieink némi előny csikartak ki, még úgy is, hogy ziccerek sorát alakították és hagyták ki. Az egriek hét mezőnyjátékossal támadó taktikája sem ízlett a Matics-csapatnak.
Szünet után ki is egyenlítettek az egriek. Miközben továbbra is öldöklő küzdelem zajlott a pályán. A vendégek a fordulást követően is szinte végig hét a hat ellen támadtak. Szerencsénkre, Konecny jól „állt bele” jó néhány egri lövésbe, és végül – a közönség vastapsától kísérve – győztesen hagytuk el a pályát.

Ez történt
Grundfos Tatabánya KC – Eger 31-27 (17-15)
Földi Imre Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Felhő F. Öcsi T.
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P. 2, Ancsin 3, Sipos A. 3, Győri M. 3, Bozsovics 4, Molnár B. 5. Csere: Konecny (kapus), Debreczeni 3, Juhász Á. 3, Balogh Zs. 5 (4), Hornyák B. Edző: Matics Vladan.
EGER: Balogh T. – Holdosi 4, Bernatonis 7, Kiss G., Machács 4, Szuharev 2, Tóth R.1. Csere: Lezák 7 (3), Schmid 1, Kovács M. 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4-2. 10. p.: 6-6. 18. p.: 11-7. 21. p.: 11-10. 26. p.: 16-12. 34. p.: 18-18. 38. p.: 22-2. 43. p.: 25-22. 56. p.: 28-26.
Kiállítások: 10, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, illetve 4/3.

Mesteri vélemények
Vladan Matics: - Látszott a csapaton, nagy rajtunk a nyomás, hogy megszerezzük a bajnokságban a harmadik helyezést. A második félidőben sok múlott a feljavult védekezésünkön és, hogy jobb lett a kaputeljesítmény nálunk. Kellemetlen ellenfélen jutottunk túl, értékes győzelemmel.
Tóth Edmond: - Az volt a célunk, hogy az utolsó három bajnoki mérkőzésünkből hozzuk ki a maximumot. Most a srácok az öltözőben kicsit szomorkodtak, mert nyerni szerettek volna, sokáig jól is védekeztünk egy érthetően feszült hangulatú találkozón.