Ismét nagyot küzdöttünk
2021. május 8.
Óriási csatában nyertünk a 23. fordulóban a kiesés ellen élet-halál harcot vívó ceglédiekkel szemben. Bár a kötelezőnek titulált győzelmek általában a legnehezebbek, és ez most is beigazolódott. Ám, ha csak egyetlen góllal is (24-23-ra), de felülmúltuk riválisunkat.

(Fénykép: Ceglédi KSE)

A rengeteg sérült miatt nem volt egyszerű a Kék Tigrisek felkészülése. Ezek után, a találkozó előestéjén Wyszomirski kapusunknak is gyomorrontása lett, így ő sem tarthatott a Tigrisekkel. Rajta kívül a jobbszélsőnk Hornyák Peti, az irányító-átlövőnk Juhász Ádi és a balszélső Molnár Balázs sem léphetett pályára.
Ez a „hátrány” rá is nyomta a bélyegét az első félidei teljesítményünkre. Arról nem is szólva, hogy bele is aludtunk a a meccs elejébe. Ez idő tájt nem működött igazán sem a védekezésünk, sem a támadásépítésünk, sőt, a „portás-produkció” is elmaradt az elvárhatótól. Igaz, a Cegléd karakteres hozzáállásával óriási küzdelemre késztetett bennünket. Ezért csak nagy hajrával egyenlítettünk ki a félidő végére.

A szünet után aztán összeállt a védekezésünk. Bartucz Laci is kiválóan teljesített a háló előtt, ám még ennek ellenére is voltak gondjaink. A vendéglátók hatalmasat küzdöttek, és nem utolsó sorban jól is kézilabdáztak. A végén némi szerencse is kellett ahhoz, hogy a jóval rutinosabb, bár ezer sebből vérző csapatunk elhozza Abonyból a létfontosságú két bajnoki pontot.

60 perc számokban
Ceglédi KKSE – Grundfos Tatabánya KC 23-24 (14-14)
Abony, Varga István Városi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
TATABÁNYA: Bartucz – Sunajko 3, Bozsovics 4, Győri M. 7 (4), Ancsin 2, Sipos A. 2, Hornyák B. 2. Csere: Konecny (kapus), Ilyés, Balogh Zs. 1, Debreczeni 1, Zdolik 2. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 6. p.: 3-1, 9. p.: 5-5, 15. p.: 8-6, 22. p.: 11-8, 26. p.: 12-12, 38. p.: 17-15, 43. p.: 19-20, 47. p.: 20-23, 57. p.: 23-24.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 5/3, illetve 4/4.

Kontra Zsolt mondta
– Nagyon értékes győzelmet arattunk az életéért, az élvonalbeli tagságáért harcoló, rendkívül szimpatikusan küzdő ceglédiek ellen. A mieinknek is egyértelműen jár a gratuláció.