Szünet után remekeltek a mieink
2021. április 25.
Számunkra nehezen indult a találkozó. A fordulást követően viszont gyökeresen megváltozott a mérkőzés képe, és csapatunk 27-19-re „ledarálta” riválisát.

(fénykép: Hagymási Bence)

Gyakorlatilag az a bemelegítés során derült ki, hogy Matics mester nem számíthat Ancsin Gabira, Győri Matyira. Mellettük Molnár Balázs sem volt „szalonképes” állapotban. Ennek fényében a nagy lendülettel kezdő vendégek gyakran késztették hibázásra a mieinket, akik csak Wyszomirskinek köszönhetően nem kerültek jelentős hátrányba. Sőt, az első 30 perc hajrájában még a találkozó állását is sikerült a javunkra fordítani.

Szünet után egy egészen más Tatabánya lépett a pályára. Néhány perc alatt jelentős előnyt harcoltak ki, és ettől kezdve már nem volt vitás, hogy melyik csapat a jobb.

A 22. fordulóban
Grundfos Tatabánya KC – Veszprémi KKFT 27-19 (11-10)
Földi Imre Sportcsarnok, vezette: Rontó Á., Szanyi P.
TATABÁNYA: Wyszomirski – Juhász Á. 4, Bozsovics 4, Ilyés, Sipos A. 4, Balogh Zs. 4 (1), Hornyák B. 3. Csere: Konecny (kapus), Sunajko 4, Zdolik2, Debreczeni 2, Nemes R., Tóth B. Edző: Matics Vladan.
VESZPRÉM: Borbély – Hári 1 (1), Kristóf 3, Fazekas G. 4, Vajda 1, Széles 4, Szmetán. Csere: Miklós (kapus), Bugyáki, Szeitl 2, Tóth M., Somogyi 1, Seregi 3 (1). Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1-3. 15. p.: 4-7. 23. p.: 7-9. 38. p.: 18-12. 45. p.: 22-14. 51. p.: 22-16.
Kiállítások: 12, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 1/1, illetve 2/2.

Így látták a meccset

Vladan Matics: – Kiváló szakmai munka zajlik a veszprémieknél, így tudtuk, nehéz meccsre számíthatunk. Az első félidőben ez meg is mutatkozott, de Wyszomirski remekelt a kapuban. Holott ezen a meccsen nem számíthattam Ancsinra, Győri Mátyásra és Molnárra sem. A második játékrészben ennek ellenére már jobban mentek a dolgok. Jó úton járunk.

Tombor Csaba: – Az első félidőben sok technikai hibára kényszerítettük ellenfelünket, de a szünet után fantasztikusan kézilabdázott a Tatabánya. Nagy volt a tudás és súlybeli különbség is. Felőröltek minket a hazaiak. Ekkor már ötletesen, szellemesen játszott a Tatabánya, de ne feledjük, ez egy nagyon jó csapat.