Szinte végig vezettünk, majd izgulhattunk
2021. április 21.
A 21. forduló somogyországi rangadóján a csurgóiak és a mieink is egy-egy ponttal (28-28) lettek gazdagabbak(?). Az első játékrész elején felváltva estek a gólok, igaz nem túl sok. Aztán a félidő derekán megfagyott az eredmény.

Fénykép: Csurgói KK

Legalább négy-öt percig 6-8-as vezetésünk „virított” a csarnok eredményjelző tábláján. A hajrára felélénkült az iram, és a gólok is jöttek. Juhász Ádi pedig 29 perc 59 másodpercnél egyenlített. Ennek megfelelően a második harminc percre maradt a döntés.

A szünet után is a küzdelem dominált, a kézilabda szépségeiből vajmi keveset vonultatott fel a két együttes. Ennek dacára izgalmas és nem utolsó sorban harcos volt a találkozó, hiszen mindkét gárda győzelemre tört. A mieink többször álltak úgy, hogy az egy-kétgólos előnyükről elmozduljanak, ám ilyenkor hiba csúszott az összjátékukba vagy „csak úgy” labdát vesztettünk. Fél perccel a meccs lefújása előtt Győri Matyi kezében volt – talán a győztes labda –, ám a kiválóirányító ziccert hibázott, és a végén nekünk kellett megőriznünk az ikszet.

Ez történt a pályán

Csurgói KK – Grundfos Tatabánya KC 28-28 (14-14)
Sótonyi sportcsarnok, vezette: Nagy F., Túróczy J.
TATABÁNYA: Bartucz – Sunajko 4, Győri M. 4, Ilyés 1, Sipos A. 2, Ancsin 3, Hornyák P. 5. Csere: Wyszomirski (kapus), Juhász Á. 4, Debreczeni 1, Molnár B., Bozsovics 2, Balogh Zs. 2 (1), Zdolik. Edző: Matics Vladan és Sibalin Jakab.
Az eredmény alakulása, 4.p.: 3-1, 9.p.: 4-5, 14.p.: 6-8, 20.p.: 7-8, 25.p.: 10-11, 29.p.: 14-13, 34.p.: 16-17, 42.p.: 19-19, 48.p.: 21-23, 54.p.: 25-25, 58.p.: 28-27.
Kiállítások: 12, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 5/5, illetve 1/1.

Edzői vélemény:

Sibalin Jakab: – A mérkőzés összképe alapján közelebb álltunk a győzelemhez, viszont a végén nekünk kellett izgulnunk az ikszért. A végjátékban elkövetett hibák fontossága mindig felértékelődik.
Tudósított: Petrik József