Szorosabb is lehetett volna…
2021. április 17.
A 20. fordulóban hazai környezetben fogadtuk a bajnokság egyik topcsapatát, a Szegedet. A vendégek az első félidőben kiharcolt hétgólos előnyüket a meccs végéig megőrizték és magabiztos (31-24) győzelmet arattak.

Csapatunk az első tíz percben már hat – száz százalékos – ziccert hibázott, így nem csoda, hogy a félidő derekára már jelentős előnyre tett szert a Tisza-parti gárda, amelynek kapusa, Mirko Alilovics olykor ihletett formában védett.
Szünet után a szegediek szinte folyamatosan a hét a hat elleni játékot „erőltették”. Ebben benne volt persze a hibázás lehetősége is, ám a mieink nem igazán éltek a kínálkozó lehetőségekkel.

Viszont egy pillanatra sem adták fel, hiszen a két gárda között már 11 gól is volt a különbség, azonban a Kék Tigrisek a mérkőzés hajrájára ezt le tudták faragni. Sőt, ha kevesebbet hibáznak, még szorosabbá tehették volna a végeredményt.

A 60 perc számokban

Grundfos Tatabánya KC – Szeged 24-31 (11-18)
Földi Imre Sportcsarnok, vezette: Andorka M., Hucker R.
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák B. 2, Ancsin 4, Sipos A. 2, Juhász Á. 2, Győri M. 4, Molnár B. 2. Csere: Wyszomirski, Konecny (kapusok), Ilyés, Debreczeni 1, Tóth B., Zdolik 2, Balogh Zs. 5 (1). Edző: Sibalin Jakab
SZEGED: Alilovics – Bombac 3, Gaber 2, Mackovsek, Bánhidi 5, Bodó 6, Stranyovszky 4. Csere: Radivojevics 5 (1), Kaparek, Canella 5, Rosta M., Zsitnyikov 1, Bajus, Rea. Edző: Carlos Pastor.
Az eredmény alakulása, 5.p.: 1-2, 12.p.: 3-3, 17.p.: 6-9, 25.p.: 7-13, 39.p.: 14-21, 44.p.: 15-25, 52.p.: 20-28, 57.p.: 23-30.
Kiállítások: 10, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 3/1.

Edzői vélemények

Sibalin Jakab: – Azt terveztük, hogy ameddig csak tudjuk, maximális erőbedobásra késztessük a szegedieket. Ám viszonylag sok „könnyű” gólt kaptunk az első félidőben, így tetemes hátrányba kerültünk. Ennyit nem lehet hibázni senki ellen, nemhogy egy ilyen jó csapat ellen.

Carlos Pastor: –Komolyan vettük a találkozót. Jól is védekeztünk és Alilovics remekelt a kapuban. Szünet után, a hét a hat elleni játékkal tartani tudtuk előnyünket, de Tatabányán mindig nehéz nyerni.
Tudósított: Petrik József