Pedig hat góllal is vezettünk...
2021. február 23.
Az EHF Európa Liga 9. fordulójában már hat góllal is vezettek a mienk, ám ez sem volt elég a végső sikerhez. Sőt, a meccs végén a svájci Schaffhausen örülhetett kétgólos győzelemnek (30-32).

Jól kezdtek a mieink, és gyakorlatilag az első félidőben végig vezetve háromgólos előnnyel térhettek pihenőre. Ebben döntő jelentősége volt Konecny védéseinek, illetve a Sipos Adrián irányította hatékony védekezésnek.

Szünet után is gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Matics-csapat, és a 35. perc táján, már ismét hatgólos Bányász-vezetést mutatott a győri sportcsarnok eredményjelző táblája. Ezután azonban megtorpant csapatunk. Megtört a Kék Tigrisek lendülete, miközben a vendégek, egy 9-2-es gólszériával megfordították az eredmény, és a tíz gólig jutó Császár Gábor és a hat találatot jegyző Bartok Donát vezérletével meg is szerezték a győzelmet.

A szegény embert még az ág is húzza kifejezés, most is abszolút állt csapatunkra, hiszen a mérkőzés előtt néhány órával másik kapusunk, Bartucz Laci szeme megsérült. Igaz, Konecnyi, amíg bírta „erővel” remekül helyt állt, de a végére ő is elfáradt.

60 perc számokban

Grundfos Tatabánya KC - Kadetten Schaffhausen (svájci) 30-32 (18-15)

Győr, Audi Aréna, vezette: Budzak, Zahradnik (szlovákok)

TATABÁNYA: Konecny – Hornyák P. 1, Ancsin 5, Sipos A. 4, Ilyés, Győri M. 6 (1), Sunajko 3. Csere: Juhász Á. 4, Molnár B. 1, Debreczeni 2, Zdolik 4 (2), Bozsovics, Nemes R. Edző: Matics Vladan.

Az eredmény alakulás, 5. p.: 3-3, 9. p.: 6-3, 19. p.: 13-7, 23. p.: 13-10, 36. p.: 23-17, 48. p.: 25-26, 56. p.: 28-31.

Kiállítások: 12, illetve 12 perc.

Hétméteresek: 4/3, illetve 4/2.

Az edzők mondták

Matics Vladan: Nálunk rutinosabb ellenfél ellen vesztettünk. Sipos kiválása a védelem tengelyéből döntőnek bizonyult. Most sem az akarattal volt gond, de a Scxhaffhausen most még nagy falatnak bizonyult.

Adalsteinn Eyjolfsson: – Nagyon örülök a győzelemnek. Egy erős csapat ellen voltunk erősek. A megfelelő harci szellemünknek, küzdeni tudásunknak köszönhető elsősorban a győzelmünk.