A Wyszomirski-faktor sem segített
2020. december 9.

Az Európa Liga, hivatalosan 7. fordulójában, ami a mieinknek az 5. játéknapot jelentette ismét a szimpatikus vesztes szerepe jutott nekünk, – egy meglehetősen hektikus, kisebb-nagyobb bírói bakikkal és egy szenzációs Wyszomirskivel a kapuban – tarkított mérkőzésen.

Három perc alatt háromszor adtuk el a labdát, ezért gyorsan kétgólos előnyhöz jutott a dán csapat. Az első félidő derekán viszont már az előnyért harcoltak a Kék Tigrisek, ám ahelyett, hogy 9-8-ra átvettük volna a vezetést ismét elszórtuk a labdát, így újra a GOG-nál volt a kezdeményezés. Igen ám, de ekkor lépett be igazán a Wyszomirski-faktor. Kapusunk már ekkor három hétméterest hárított, miközben egy büntetőt a kapufára vágtak ijedtükben a dánok. Végül döntetlennel zárult az első 30 perc, hogy a döntés a második játékrészre maradjon.

Szünet után, amire annyira vágytak a Tatabánya-drukkerek, néhány perc után átvettük a vezetést. Ám ez az állapot tiszavirág életűnek bizonyult, mert a GOG továbbra is remekül játszotta meg a beállót, így újból előnybe került. És ahogy telt-múlt az idő, egyre körülményesebbeknek tűntünk. Arról nem is szólva, hogy a két játékvezető felfogása, ítéletei sokszor egyik csapatnál sem arattak osztatlan sikert, bár tegyük hozzá többnyire azért a házigazdáknak kedveztek.
Mi ismét becsülettel küzdöttünk, és sokáig nem tűnt elérhetetlennek a pontszerzés sem, ám a keddi találkozóhoz hasonlóan a hajrából megint a dánok jöttek ki jobban.

Ez történt a pályán
GOG Håndbold (dán) – Grundfos Tatabánya KC 30-28 (15-15)
Gudme, Phønix Tag Aréna, 500 néző, vezette: Braseth, Sundet (norvégok)
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák B. 2, Balogh Zs. 8 (3), Győri M., Zdolik 3, Nemes R. 2, Molnár B. 1. Csere: Koneczny (kapus), Sipos A. 3, Ilyés, Juhász Á. 2, Bozsovics 2, Ancsin 2, Debreczeni, Sunajko 2, Hornyák P. 1. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 3. p.: 3-1, 5. p.: 3-3, 10. p.: 7-4, 13. p.: 7-7, 16. p.: 10-8, 24. p.: 12-12, 36. p.: 18-19, 39. p.: 20-19, 44. p.: 22-20, 54. p.: 27-24.
Kiállítások: 6, illetve 14 perc.
Hétméteresek:8/3, illetve 3/3.