Elkaptuk a BL-győztes grabancát is
2020. augusztus 19.

A Bajnokok Ligája döntős Veszprém idegenbeli legyőzése után, most a BL-nyertes Kielce sem járt jobban a Földi Imre Sportcsarnokban, mivel a mieink 11-15-ös félidő után elkapták a grabancukat, és 28-27-re legyűrték a lengyeleket.

Eddigi hat felkészülési mérkőzéséből hatot hozott a Matics Vladan csapata. Köztük pedig olyan „nagyvadak” is akadtak, mint a bakonyiak büszkesége, vagy éppen szerdán a BL-nyertes Kielce.
Az első, úgymond nyitott kapus meccsre úgy jöttek a kézilabdára kiéhezett szurkolók, mintha bajnoki vagy kupatalálkozó lenne. Ennek megfelelően alakult a hangulat is a csarnokban.

A mérkőzés elején jól tartottuk magunkat, de aztán egy kettős emberhátrány némiképp megpecsételte a Matics-csapat sorsát, mert 4–5 góllal elhúzott sztárokkal „megpakolt” lengyel kirakatcsapat.
Szünet után gyorsan változtathattunk volna helyzetünkön, ám háromgólos hátrányban – zsinórban – három ziccer hibáztunk. Majd ismét kettős emberhátrányba kerültünk, és ezzel végleg elúszni látszottak az esélyeink. Ám a mester és a srácok nem így gondolták. Kapusunk egymásután három büntetőt hárított, miközben sikerült kiegyenlíteni, majd a vezetést is megszereztük, és innen már nem volt „visszaút” a lengyel sztárcsapat számára, mert a drukkerek már nem „engedték”, hogy kedvenceik kiengedjék kezükből a győzelmet…
A Kék Tigrisek legközelebb augusztus 21-én, 15 óra 30-kor a Dabas együttesét látják vendégül. Erre a meccsre is jöhetnek a drukkerek.

Előkészületi mérkőzés
Grundfos Tatabánya KC – Lomza Vive Kielce (lengyel) 28-27 (11-15)
Tatabánya: 700 néző. V.: Bíró Á, Kiss O.
GRUNDFOS KC: Konecny – Juhász Á. 3, Győri M. 7, Debreczeni 1, Sipos A. 2, Ancsin 6, Hornyák P. Csere: Molnár B., Sunajko 1, Balogh Zs. 4(2), Hornyák B. 3, Bálint B. 1, Ilyés, Nemes R. Edző: Matics Vladan.
KIELCE: Wolff – Fernandez 2, Szicsko 3, Karacsics 2, Tournat 3, A. Dujshebaev 2, Moryto 2. Csere: Kornecki (kapus), Lijewski 2, Kulesh 2, Gudjonsson 5(2), Cezary 1, Olejniczak 2, Kaczor 1. Edző: Talant Dujshebaev.
Az eredmény alakulása, 7. P.: 2-1, 16. P.: 4-7, 20. P.: 6-9, 25. P.: 7-12, 33. P.: 14-16, 42. P.: 16-21, 47. P.: 20-22, 53. P.: 25-25.
Kiállítások: 12, illetve 6 perc.
Hétméteresek. 2/2, illetve 5/2.

Matke mondta
– A sikerünk a jó kapusteljesítménynek, valamint annak köszönhető, hogy hatvan percig bírtuk a tempót a BL-győztessel. A védekezésünk most is korrekt volt, de támadásban még vannak hiányosságok. Ennek ellenére megérdemeltük a győzelmet.