Ez a döntetlen is győzelemmel ért fel
2020. február 22.
Ha a Füchse Berlin elleni idegenbeli pontszerzést bravúrként könyvelt el mindenki az EHF-kupában, akkor a francia PAUC elleni iksz (24-24) Győrben legalább akkora bravúrnak számít, hiszen csapatunk ezen a találkozón egyetlen pillanatig sem vezetett, sőt…

Idegesen, sok hibával kezdtek a mieink. Az első félidőre a pontatlan lövések és az eladott labdák mellett a ziccerek és egy büntető elpuskázása volt a jellemző. Nem véletlenül tértünk négygólos hátránnyal pihenőre.

Szünet után is inkább a franciák irányították a játékot, de a tatabányai szurkolók fergeteges buzdításának is köszönhetően, mindig visszakapaszkodott látótávolságra a Matics-csapat. A véghajrában pedig Bartucz büntetőt hárított, majd 5-6 másodperccel a meccs lefújása előtt Ancsin Gabi belőtte a pontot érő gólt.

A mérkőzés összképét figyelembe véve, a döntetlen ránk nézve hízelgő, de azt nem mondhatjuk, hogy nem érdemeltük meg.

Ez történt a pályán
Grundfos Tatabánya KC - PAUC Handball (francia) 24-24 (11 -15 )
Győr, Audi Aréna, 2700 néző, vezette: Jovics, Arnautovics (bosnyákok)
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák 3 (1), Ancsin 6 (1), Sipos A. 1, Ilyés, Vranjes 4, Davidovics. Csere: Borbély Á. (kapus), Holpert 1, Borzas 2, Komogorov 5, Balogh Zs. 1, Szász A. 1, Dénes. Edző: Vladan Matics.
PAUC: Pardin – Loesch 3, Larsen 2, Gaudin 2, Pecina Tome 2, Goni Leoz 5, Honrubia 4. Csere: Konan, Rey Morales 3, Kavticsnik 3 (3), Paris. Edző: Jérôme Fernandez.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0-4. 10. p.: 1-6. 14. p.: 3-9. 19. p.: 5-10. 25. p.: 7-11. 35. p.: 12-17. 44. p.: 19-19. 53. p.: 20-22. 57. p.: 22-24
Kiállítások: 4, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, illetve 4/3.

Vélemények
Vladan Matics: – Büszke vagyok a csapatomra, hogy a sok hiányzó ellenére ilyen eredményt ért el. Mondtam én már korábban, hogy a PAUC a legerősebbb gárda a csoportunkban. Most ezt meg is tapasztalhattuk. Számunkra, ebben az állapotunkban, az egy pont igazi csúcs. Álmos kezdés után felébredtünk.

Jérôme Fernandez: – Én is csak dicsérhetem a csapatomat. Az első játékrészben jól védekeztünk, a másodikban viszont már nem ment olyan jól, és ez végül egy pontunkba került.

Sipos Adrián: – Egy nagyon erős ellenféllel játszottunk, amelyik végig jól teljesített. Ha az első tíz percet leszámítjuk, akkor mi is helytálltunk. Nagy erőt adhat a csapatnak, hogy egy ilyen meccsen “visszajöttünk”.

Marint Larsen: – Kemény meccs volt egy erős csapat ellen. Jól kezdtünk, de a szünet után visszaesett az energia szintünk, a Tatabánya pedig feljavult.