Magabiztos győzelem idegenben
2019. november 2.
Ezer sebből vérző csapatunk az első félidőben hátul többször is megingott. Fordulás után a kocka is fordult, és végül 34-26-os, magabiztos győzelmet arattunk a Mezőkövesd otthonában.

Az első játékrészben mind a védekezésünk, mind a kapusok teljesítménye – enyhén szólva is – feledhető volt. Szerencsénkre, Balogh Zsolti elől, kilenc találatával tartotta a lelket a mieinkben.

A szünet után minden megváltozott. Alaposan feljavult a védekezésünk, Borbély Maci Ádám pedig remekelt. A támadásokhoz pedig minden játékosunk hozzá tett valamit. Ennek köszönhetően nagyon fontos, de sima győzelmet arattunk.

Vélemény

Kontra Zsolt: - Rettentően fontos győzelmet arattunk. Viszont a második félidőben nyújtott teljesítményünkkel megnyugtató magabiztossággal szállítottuk haza a két pontot Matyóföldről.

Ez történt számokban

Mezőkövesd – Grundfos Tatabánya KC 26-34 (18-17)

Városi sportközpont, 700 néző, vezette: Bíró Á., Kiss O.

Tatabánya: Borbély – Hornyák 1, Balogh Zs. 11 (3), Vranjes 1, Bozovics 4, Borzas 3, Ernei 1. Csere: Bartucz (kapus), Ilyés 1, Szász A. 4, Győri M. 2, Dénes, Ancsin 3, Komogorov 3. Edző: Matics Vladan.

Az eredmény alakulása, 4. P.: 2-1, 7. P.: 4-5, 9. P.: 7-5, 14. P.: 10-7, 21. P.: 13-12, 26. P.: 14-14, 36. P.: 20-22, 44.. p.: 22-26, 49. P.: 22-29, 55. P.: 25-31.

Kiállítások: 4, illetve 2 perc.

Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3.

cikk: Petrik J