Nyertünk, de Juhász Ádi megsérült
2019. augusztus 31.
A nyitó mérkőzések minden problémája előjött Egerben. Egy, hogy idegenben kellett pályára lépni, ám itt minden siker óriási eredmény, kettő, hogy úgy tűnik, újabb súlyos veszteség érte a Matics-csapatot. Ennek ellenére kétgólos, 30-28-as győzelmet arattunk.

Az első félidőben gyakorlatilag végig futottunk az eredmény után. A kellően feltüzelt hazaiak – minden szempontból – „forró csarnokában” idény eleji formában kezdtük a találkozót. Éppen ezért az egriek kétgólos előnnyel vonulhattak a szünetben pihenőre.

A fordulást követően gyorsan fordítottak a mieink. Bozovics és Juhász Ádi szórták a gólokat, miközben Balogh Zsolti biztos ítéletvégrehajtónak bizonyult. De sem a védekezésünk, sem kapusaink teljesítménye nem érte el a kívánt „színvonalat”. Ezért az utolsó pillanatig kiélezett volt a párharc, ám végül csak behúzta a Matics-legénység az oly’ fontos győzelmet. Az azonban enyhén szólva is aggasztó, hogy Juhász Ádit, a meccs utolsó pillanataiban történt ütközést követően ölben kellett levinni a pályáról.

Ez történt hatvan perc alatt
Eger – Grundfos Tatabánya KC 28-30 (17-15)
Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző, vezette: Fekete T., Tóth D.
Tatabánya: Bartucz – Hornyák 2, Ancsin, Juhász Á. 6, Vranjes 5, Bozovics 7, Borzas 1. Csere: Borbély (kapus), Sipos A., Ilyés, Balogh Zs. 7 (5), Szász. A. 2. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 4. P.: 1-2, 9. P.: 4-4, 18. P.: 11-8, 21. P.: 11-10, 26. P.: 14-13,33. P.: 17-19, 40. P: 19-23, 45. P: 21-25, 49. P.: 23-25, 52. P.: 25-26.
Kiállítások: 12, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 5/5.

cikk: Petrik J.

Vladan Matic: Iszonyatosan nehéz mérkőzésen vagyunk túl, de erre számítottunk is. Tavaly 1 pontot veszítettünk itt, idén nyertünk ugyan, de Juhász Ádám elveszítése után nagyon nehéz bármit is mondani. Nem néz ki jól a térde, félő, hogy hosszú időre nélkülöznöm kell a válogatott irányítót. Szezonkezdésre elvesztettük Komogorovot és Vujovicot, Győri Matyi pedig még nem 100 %-os. Iszonyatosan nehéz a sorsolásunk, ezért nagyon fontos volt ez a 2 pont. Tudom, hogy nem játszottunk igazán jól, de bízom benne, hogy a továbbiakban ez jobb lesz. Gratulálok az Egernek.

Balogh Zsolt: Gratulálok az Egernek, nagyon jó mérkőzést játszottunk, játszottak. Sokan lesajnálták szezon előtt az Eger együttesét, mondván, hogy rengetegen távoztak, de én biztos voltam benne, hogy nem fogják könnyen adni a 2 pontot. A mi játékunk egyetlen pozitívuma véleményem szerint, hogy 2 pontot viszünk most haza. Nagyon aggódunk az Ádám miatt, sérülése beárnyékolja a mai győzelmet. Mennünk kell tovább, ez a mai csata pedig intő jel volt, hogy ennél többre lesz szükség a bajnokságban.

Tóth Edmond: Gratulálok a Tatabányának a győzelemhez, bízom benne, hogy az Ádámnak nincsen komoly problémája és minél hamarabb felépül, hiszen fontos játékosa a magyar kézilabdának. A mérkőzésről pedig annyit, hogy valóban sokan távoztak tőlünk, egy új csapatot építünk. Amire nagyon szeretnénk figyelni, hogy egy fiatal, szerethető csapatunk legyen, akik kiteszik a szívüket, lelküket a pályára. Ebből remélem ma adtunk egy kis ízelítőt, természetesen ez nem lesz így mindig, de azért próbálunk ebbe az irányba elmenni. Szerettünk volna ma egy pontot megcsípni, úgy érzem volt is rá esélyünk, azonban ez sajnos nem jött össze. A második félidőt rosszul kezdtük, enerváltan jöttünk ki a pályára, és ott egyértelműen megfordították a mérkőzést, nekünk pedig nem sikerült ledolgoznunk a hátrányunkat. Kis szerencsével lehet, hogy szerezhettünk volna egy pontot, de úgy látszik most még nem érdemeltük meg. Dolgozni fogunk tovább.

Papp Gabriel: Gratulálok a Tatabányának. Szerintem egy jó meccset játszottunk, az elején megleptünk a Tatabányát, sőt talán magunkat is, hogy ilyen jól kezdtünk. A második félidő elején picit beragadtunk, de aztán ismét meccsbe kerültünk. Sajnálom a végjátékot, mert én úgy érzem megérdemeltük volna azt az 1 pontot.