Bartucz-parádé és fantasztikus győzelem
2019. február 24.
Szenzációs sikert ért el a csapatunk az EHF-kupa 3. fordulójában, a bundesligás Hannover háromgólos, 28-25-ös legyőzésével.

A rémálomszerű kezdés után magára talált a Tatabánya, és Bartucz Laci parádés teljesítményének is köszönhetően, először felzárkózott, majd bravúrosan a maga javára fordította a mérkőzést. Ez óriási teljesítmény a sérülésektől sújtotta kék-fehérektől, akiket így a meccs végén nem véletlenül éltetett felállva a szépszámú szurkoló tábor.

Vélemények
Vladan Matics: – Korrekt meccsen két fáradt csapat és sérülésektől sújtott csapat találkozott egymással. Nyitott védekezéssel kezdtünk, de aztán Ilyés, Sipos és Vrankovic beállítása hozta meg a hátsó stabilitást, valamint Bartucz kapus remek teljesítménye.
Rosta Miklós: – Jó tempójú mérkőzés volt, ami nekem fantasztikus élményt jelentett, de a legnagyobb köszönet Bartucz Lacinak jár.
Carlos Ortega: – Két ellentétes félidőt láthattunk. Az elsőben megérdemeltük volna a vezetést. Szünet után sokat javult a hazaiak védekezése, és támadásaikkal is gondot okoztak nekünk, eközben pedig a tatabányai kapus remekelt.
Morten Olsen: - Az első félidőben jobbak voltunk. Fordulás után a tatabányaiak kapusa remekelt, és ennek nem találtuk az ellenszerét.

A kupameccs számokban
Grundfos Tatabánya KC - TSV Hannover-Burdorf (német) 28-25 (16-16)
Győr, Audi Aréna: 2500 néző. V: Dojcsinov, Gorecsov (bolgárok).
TATABÁNYA: Bartucz – Pásztor Á., Grigoras 3, Dénes, Bozovics 2, Borzas 2, Vujovics 7 (4). Csere: Rosta M. 3, Juhász Á. 5, Ilyés 1, Sipos A. 3, Vrankovics, Nagy B. 2. Edző: Vladan Matics.
HANNOVER: Lesjak – Kastingen 5, H:afner 5, Brozovics 3, M. Olsen 5, Böhm 4, Ugalde 3. Csere: Ziemer (kapus), Pevnov, Cehte, Johannsen, Srsen. Edző: Carlos Ortega.
A mérkőzés alakulása. 4. p.: 0-3. 10. p.: 5-7. 14. p.: 6-10. 22. p.: 13-13. 38. p.: 18-17. 49. p.: 23-19. 52. p.: 24-23. 57. p.: 27-24.
Kiállítások: 4, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 4/4, illetve 0.