Szünet után hengerelt a csapatunk
2019. február 12.
Soványka, egygólos előnnyel mentünk pihenőre, aztán a szünet után már a régi Bányászt láthatta a szépszámú publikum. A vége pedig sima 32-25-ös győzelem lett.

Tóth Edmond a vendégek szakvezetője bizonyára megnézte a mieink Nexe elleni EHF-meccsét, mert szinte az egész mérkőzésen – a horvát gárdához hasonlóan – hét mezőnyjátékossal támadott. Ez azonban csak az első játékrészben okozott némi zavart. Matics mester, a szünetben, az öltözőben rendezte a sorokat. A második harminc percre rendkívül motiváltan lépett pályára csaptunk, és még az sem okozott nálunk zavart, hogy az egriek olykor a durvaság határát súrolóan védekeztek. Az ötvenedik perc táján már tízgólosra nőtt az előnyünk. Ekkor már fiataljaink is jelentősebb szerephez jutottak a meccsen. Ennek dacára alig csökkent a két együttes közötti különbség. A mieink közül mindenki dicséretet érdemel, különösen a második félidei teljesítményük alapján. De az átlagosnál is jobb teljesítményt nyújtott Bartucz Laci a kapuban, miközben Vujovics támadásokban jeleskedett, Sipos elől és hátul is derekasan küzdött, Dénes pedig a védelem stabilizálásából vállalt oroszlánrészt. Ennek lett az eredménye a magabiztos, teljesen megérdemelt – búfelejtő - győzelem.

Vladan Matics: - Az első félidőben még a nemzetközi meccsen rutintalanságunkból elszenvedett vereség járt a játékosaim fejében. A szünetben megbeszéltük a dolgokat. Tudjuk, a hétvégén újabb kupameccs vár ránk, de a továbbiakban, a pályán már csak a bajnoki találkozóra koncentráltunk. Megyünk tovább, ahogy csak tudunk.

Tóth Edmond: - Az első félidőben enerváltan játszott a Tatabánya, a fordulást követően pedig nemzetközi szinten. Amit elterveztünk, azt részben sikerült megvalósítanunk.

Jegyzőkönyv

Grundfos Tatabánya KC - DVTK-Eger 32-25 (14-13)
Földi Imre Sportcsarnok, 800 néző, vezette: Horváth P., Marton B.
TATABÁNYA: Bartucz – Pásztor Á. 2, Grigoras 5, Sipos A. 3, Bozovics 3, Borzas 2, Vujovics 10 (3). Csere: Deményi (kapus), Dénes, Juhász Á. 2, Nagy B. 1 (1), Rosta M. 2, Ilyés, Vranjes 2, Rozner. Edző: Vladan Matics.
DVTK-EGER: Lorge – Takács B. 3 (1), Rédei 1, Kiss G., Hegedűs M., Dobó Zs. 1, Szepesi I. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), Lezák 3, BERNATONIS 6, Füzi 3, Vaskó 1, Schmid 3, Molnár B. 2, Tóth R., Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
A mérkőzés alakulása. 6. p.: 2-2. 8. p.: 5-2. 16. p.: 8-4. 24. p.: 11-11. 37. p.: 19-15. 47. p.: 25-18. 53. p.: 29-19.
Kiállítások: 6, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, illetve 3/2.