Mikulásajándék: bravúros győzelem
2018. december 7.
A sérülések miatt alaposan felforgatott együttesünk kemény ellenállásba ütközött a tíz forduló óta veretlen vendégekkel szemben. Végül a mieinknek a hajrában sikerült kicsikarniuk a győzelmet (28-26).

Rendkívül feszült hangulatban kezdődött, majd zajlott a mérkőzés. Egyik csapat sem ment a szomszédba egy kis keménységért. Ezért már az ötödik percben négy kiállítást ítéltek a játékvezetők, hogy elejét vegyék a durváskodásnak... Az elején két büntetőt is elhibáztunk, ami felhozta a vendégeket, ám amikor magunkra találtunk sem változott a játék képe, hullámzott. Mivel az első félidőben nem dőlt el semmi, ezért számítani lehetett a további izgalmakra, és a szurkolók is csalatkoztak. A rendkívül fontos két pont sora így gyakorlatilag csak az utolsó percben dőlt el a javunkra. Ezzel pedig megőriztük szezonbeli hazai veretlenségünket is, azon túl hogy legyőztük egyik nagy riválisunkat.

A rangadó számokban
Grundfos Tatabánya KC – Csurgói KK 28-26 (15-12)
Földi Imre Sportcsarnok, 1000 néző, vezette: Herczeg, Südi.
TATABÁNYA: Bartucz – Grigoras 8, Vrankovics, Vranjes 3, Juhász Á. 6, Szöllősi B 3 (3), Vujovics 5 (2). Csere: Székely M. (kapus), Ilyés 2, Dénes, Pásztor Á. 1, Sipos A. Edző: Matics Vladan
CSURGÓ: Zaponsek – Vasics 6 (3), Toskics, Hadzimerovics 2, Vasvári, Kovacsevics 4, Nagy Sz. 4. Csere: Ballogh T. (kapus), Hanusz 2, Asztrashapkin 6 (1), Szeitl, Cehte, Oszlak 2. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-2, 8. p.: 3-5, 13. p.: 7-6, 17. p.: 8-9, 21. p.: 11-9, 39. p.: 19-16, 47. p.: 22-21, 52. p.: 24-24.
Kiállítások: 10, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 8/5, illetve 6/4.

Edző vélemények

Matics Vladan: – Magas hőfokú és színvonalú mérkőzés volt, amelyet a közönség végig izgulhatott. A második félidőben Balogh kapus védései visszahozták a csurgói reményeket, de a hajrában két kulcsmomentumot is gólra tudtunk váltani. Nagyot küzdött ellenfelünk, de mi is megmutattuk mekkora az a Bányász-szív...

Bencze József: – Színvonalas találkozó volt, amelyen nagy csatára késztettük a Tatabányát. Tudtuk, hogy a hazaiak védelme mennyire erős, és ez beigazolódott a meccs folyamán is.