Szünet után „felőröltük” a Fradit
2018. szeptember 14.
Óriási csatában, remek hajrájának köszönhetően ötgólos(27-22) győzelmet arattunk a 3. fordulóban fővárosi zöld-fehérek ellen.

Jól kezdtünk, de az első félidő derekától jobbára a vendégek akarata érvényesült a pályán, ám a hajrára feltámadtak Ilyés Feciék, és minimális előnyt kicsikarva térhettek pihenőre.

Szünet után egy darabig még fej-fej mellett haladt a két együttes, majd Vujovics és Juhász Ádi fontos góljainak, valamint Bartucz Laci remeklésének köszönhetően negyedórával a lefújás előtt már eldöntöttük a találkozó sorsát, felőrölte a Fradi ellenállását a Matke csapata.

Így látták a trénerek

Matics Vladan: – Óriási harc volt. A csapatom nagyon akart, a játékosok egymásnak mindig besegítettek. Az első játékrész nem sikerült tökéletesre, de a második félidő derekától már örömjátékot láthatott a publikum. Egy ilyen győzelem igazi lendületet adhat nekünk.
Horváth Attila: - Miközben gratulálok a hazaiaknak, a saját csapatom is elismerést érdemel, hiszen 45 percig méltó ellenfele volt a tavalyi bronzérmesnek. A sok sérültünk miatt aztán elfogytunk, és a támadások vezetésével is akadtak gondjaink.

A meccse számokban
Grundfos Tatabánya KC - Ferencvárosi TC 27-22 (13-12)
Földi Imre Sportcsarnok, 1000 néző, vezette: Oláh V., Bonifert.
Tatabánya: Székely M. – Vujovics 8(2), Dénes, Ilyés 1, Sipos A. 4, Vrankovics 3, Pásztor Á. 1. Csere: Bartucz (kapus), Bozovics 3, Juhász Á. 3, Grigoras 3, Rosta M. 1, Szöllősi B. Edző: Matics Vladan.
FTC: Mijatovics – Pálos 2, Orjonikidze 7, Debreczeni 1, Mikita, Ancsin 5, Bujdosó 1. Csere: Zernovics (kapus), Schuch, Pordán 1, Oláh T., Holdosi, Bali 4, Szakály 1, Lukács P. Edző: Horváth Attila.
Tatabánya, 1000 néző. V.: Oláh V., Bonifert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-0. 10. p.: 6-3. 17. p.: 6-7. 27. p.: 9-11. 34. p.: 14-14. 48. p.: 22-17. 54. p.: 23-20. 57. p.: 26-20.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.
Hétméteres: 2/2, illetve 1/0.