Vastapssal ünnepelték a bronzérmest
2018. április 28.
A 25. fordulóban a mieink egy meglehetősen hullámzó mérkőzésen, ám olykor parádés dolgokat produkálva magabiztosan szerezték meg (35-28) a győzelmet, és ezzel a bajnoki bronzérmet is.

Idegesen, kapkodóan kezdtek a mieink, hogy a nagyobb zűröknek elejét vegye Matics mester már a 6. percben időt kért. Ezt követően már jóval higgadtabban és eredményesebben játszottunk.

Szünet után gyorsan hétgólos előnyt szereztünk, de ezt majdnem ilyen rövid idő alatt kis híján elherdáltuk. De aztán beindult a Bányász-henger. Varnokvics ellenállhatatlan volt, miközben Vujovics és Pásztor Áki egy-egy kínai figurával, sőt dupla kínaival az őrületbe kergette az ellenfelet. Végül már állva tapsoltak a szurkolók, éltetve a bronzérmet szerzett hazai együttest.

Ez történt a 60 percben
Grundfos Tatabánya KC - Eger SBS Eszterházy 35-28 (17-13)
Földi Imre Sportcsarnok, 900 néző, vezette: Hargitai G., Markó G.
Tatabánya: Székely M. 1 – Harsányi 1(1), Grigoras 2, Sipos A 1, Ilyés, Vranjes 2, Vujovics 5(1). Csere: Szöllősi B. 3, Bozovics 5, Juhász Á. 2, Vrankovics 8, Szöllősi Sz. 2, Dénes, Pásztor Á. 3. Edző: Matics Vladan.
Eger: Stochl – Vaskó 1, Radojevics 5, Petro 1, Takács B. 8(2), Kiss G., Szepesei I. 2. Csere: Bajorhegyi 1, Afletulin 4(1), Füzi 4, Antl 1, Lezák 1, Tóth R. 1, Szepesi N. Edző: Tóth Edmund.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1-3. 9. p.: 4-3. 18. p.: 9-6. 26. p.: 14-9. 36. p.: 21-14. 42. p.: 22-18. 47. p.: 28-20. 55. p.: 32-24.
Kiállítás: 6, illetve 6 perc.
Hétméteres: 2/2, illetve 4/3.
Így látták a trénerek

Matics Vladan: - Szépen fejeztük be a hazai szereplésünket, azon túl, hogy a közönséget is jól szórakoztattuk, sok gólt lőttünk, a bronzérmet is újra megszereztük.
Tóth Edmund: - A hazai csapat ünnepi hangulatot varázsolt a pályára, aminek ma mi voltunk a szenvedő alanyai. Gratulálok a Tatabányának a bronzéremhez!

Geri elbúcsúzott
A találkozó végén a tatabányaiak kiválósága, a sokszoros válogatott Harsányi Geri – rendhagyó módon – a küzdőtéren tartott sajtótájékoztatón hivatalosan is bejelentette, hogy befejezi élvonalbeli pályafutását. A teltházas publikum hosszú percekig éltette a klasszis kézilabdázót, aki mindenkinek megköszönte a sportpályafutása során kapott támogatást. Ezt követően a tatabányai játékosok és a szakmai stáb tagjai átvehették a jól megérdemelt bajnoki bronzérmet.