Továbbjutottunk a kupában
2018. február 14.
Jó hangulatú, de végig küzdelmes mérkőzésen vívták ki a győzelmet a mieink Eger „alatt”. A tatabányai fiúk a szünet után szemernyi esélyt sem hagytak a házigazdáknak, és ötgólos (22-27) győzelmet arattak.

Jól kezdtünk, mert egyből magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, aztán egy kicsit csökkent a figyelem, ám a ragyogó napot kifogó Székely Marci „mindent kibírt”. Az első játékrészben 13 (!) védést mutatott be.

A küzdelem hevessége a szünet után sem változott. Harcos, jó iramú kézilabdát mutatott be mindkét gárda. Ám nem igazán tudtunk 3–5 gólos előnyünket növelni, pedig Vrankovics és Szöllősi Szabi is kitett magáért, miközben Szöllősi Balázs sem maradt le a társaitól. Sőt, néhány döntőnek tűnő pillanatban, a háló előtt Nono kapus is hozzá tette a magáét a sikerhez. Végül egy remek találkozón, abszolút megérdemelt győzelemmel jutottunk tovább a kupában, ahol a Balatonfüred vár a mienkre.

Jegyzőkönyv
Magyar Kupa, IV. forduló
Eger – Grundfos Tatabánya KC 22-27 (10-14)
Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző, vezette: Nagy F., Túróczy.
Tatabánya: Székely M. – Vujovics 7, Bozovics 2, Juhász Á. 2, Vranjes, Vrankovics 6, Pásztor Á. 2. Csere: Iancu (kapus), Sipos A., Dénes, Szöllősi Sz. 5, Szöllősi B. 3, Ilyés, Harsányi, Rosta M. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 7. p.: 0-4, 12. p.: 4-7, 20. p.: 8-10, 39. p.: 13-18, 45. p.: 15-20, 50. p.: 18-23, 53. p.: 20-23.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, illetve 4/4.
Így látták...
Matics Vladan: - Összességében minden rendben volt, senki sem sérült meg, és a győzelmünk is teljesen megérdemelt.
Kontra Zsolt: - Küzdelmes, közönség szórakoztató, jó mérkőzésen egy pillanatig sem forgott veszélyben a továbbjutásunk.