Hoztuk a kötelezőt az újonc otthonában
2017. október 22.
Az újonc FTC mindössze harminc percig tudta megfékezni a mieinket. Aztán, a tatabányai szurkolók támogatásával a Matics-csapat már feltartozhatatlan volt.

A találkozó elején nem egészen úgy alakultak a dolgok, ahogy Matke eltervezte. Olykor a védekezésbe és a támadásokba is hiba csúszott. A fiúk csak fokozatosan lendültek bele. Ám a játékrész derekán, a mintegy 200 szurkolója által támogatott csapatunk magához ragadta a kezdeményezést. A Tatabánya-drukkerek hazai pályát teremtettek kedvenceiknek a Fradi csarnokában is...

A fordulást követően még egy fellángolása volt a zöld-fehéreknek, de ezt is eloltott a Matics-legénység. Összeállt a védekezés, Vujovics pedig száguldozva szórta a gólokat, miközben Székely Marci biztosan őrizte kapuját. Azaz, végre valóban az történt a pályán, amit Matics mester elképzelt. Ennek pedig egy magabiztos, nagy különbségű és abszolút megérdemelt győzelem lett a vége.
Kontra Zsolt: - Idegenből a két pont mindig nagyon értékes.

Ez történt 60 perc alatt
7. forduló: FTC - Grundfos Tatabánya KC 19-28 (10-13)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 400 néző, vezette: Nagy F., Túróczy.
Tatabánya: Iancu – Vujovics 10(4), Ilyés 1, Szöllősi Sz., Juhász Á. 3, Vrankovics 4, Pásztor Á. 1. Csere: Székely M. (kapus), Bozovics 3, Harsányi 3, Grigoras 1, Dénes, Vranjes 2. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 5. p.: 4-2, 13. p.: 7-7, 20. p.: 9-10, 26. p.: 9-12, 36. p.: 13-17, 40. p.: 16-17, 43. p.: 16-20, 52. p.: 18-25.
Kiállítások: 4, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 4/2, illetve 4/4.

NYILATKOZATOK

Vladan Matic: Nehéz meccsre számítottunk, a Fradi megtett minden tőlük telhetőt, de a tatabányai keret kicsit erősebb, így tudtam forgatni a játékosokat 60 percen keresztül. A srácok az utolsó 15 percben ennek köszönhetően sokkal frissebbek voltak és ez meghatározó különbség volt.  17-16-nál volt a  Fradinak egy döntő ziccere amit kihagyott, mi pedig gólt szereztünk és befejeztük nyugodtan. Több fordulópont volt, például 13-17-nél, emberelőnyben nem tudtunk gólt szerezni, sőt kaptunk sorozatban 3-at. Azt kell megtanulni, hogy stabilan vezessünk, mert sokszor el tudunk lépni az ellenfelünktől, de mégsem tudjuk eldönteni azonnal a meccset. Hála az égnek a védekezésünk stabilan működik, minden meccsen maximum 18-20 gólt kapunk. Támadásban vannak területek, ahol még fejlődni tudunk, de ha azt megoldjuk minden jó lesz.

Adorján Gábor: Gratulálok a Tatabányának a győzelemhez. Nekünk azt kell megtanulni, hogy az egész mérkőzés során súlya van a hibáknak a végelszámolásnál. Nem csak 17-16-nál a kihagyott ziccer, hanem az összes hiba az első perctől az utolsóig döntő jelentőségű. Sokkal szorosabbat lehetett volna játszani, úgy gondolom, de egy ilyen csapat ellen nem fér bele ennyi hiba. A végére elég nagy különbség lett a két csapat között, ahelyett, hogy kikaptunk volna egy szoros mérkőzésen. A Bence sérülése nem jött jól, át kellett alakítani a lövőpárost és ennyi hibával azt gondolom nagyon nehéz meccset nyerni, illetve közelebb lenni egy ilyen jó csapathoz. Megyünk tovább, a kötelező pontokat szeretnénk begyűjteni és nyugodtabb állapotban elmenni karácsonyozni.

Harsányi Gergely - Egyrészt a rutin is mellettünk szólt ma, de egy erős kerettel is rendelkezünk. Sajnos a szezonban idáig két arcunkat mutattuk, tudtunk nagyon jól játszani és néha szörnyen, rengeteg hibával hoztuk le a mérkőzéseinket. Ennek az lett az ára, hogy Balatonfüreden is ott hagytunk  2 pontot, ezért mi arra koncentrálunk, hogy minden előttünk álló mérkőzésen győzelmet arassunk. A Fradihoz is természetesen ezzel a céllal érkeztünk.  Tudtuk nagyon jól, hogy jó meccs lesz, itt mindig remek hangulatú mérkőzéseket játszunk és ezúton is köszönjük a szurkolóknak, hogy ennyien eljöttek és támogattak minket. Ma is megmutattuk, hogy tudunk rosszul, rengeteg hibával játszani, ez volt jellemző az első félidőre. A második félidőben valóban kicsit fel tudtuk őrölni a Fradit, azzal, hogy hosszabb volt a kispadunk.

Rédai Krisztián: Szeretnék gratulálni a Tatabányának, 40 percig jól tartottuk magunkat, utána viszont sok hibával játszottunk és kapkodtunk. Égetően nagy szükségünk van a pontokra most már, és a következő meccsen mindent beleadunk, hogy győzelemmel jöjjünk le a pályáról.