Szünet után „elsöpörtük” a Dabast...
2017. október 14.
Néhány percnyi döcögős játék után rendeztük sorainkat, és végül magabiztosan, látványos játékkal söpörtük el az újonc Dabas csapatát.

Mivel kapkodtunk, az újonc Dabas tartotta a lépést a mieinkkel. Akartak a kék-fehérek, de egyben szenvedtek is. Ezt szúrta ki Matics mester, és rögvest időt kért. Ezt követően feljavult védekezésünk, de különösen a támadásaink lettek hatásosabbak. Erre a vendégek teljes rövidzárlattal „válaszoltak”. Két-három perc leforgása alatt hétgólos előnyre tettünk szert...

Szünet után, először hét mezőnyjátékos bevetésével próbálkozott a vendégek trénere, ám mivel három támadásból sem találtak csapatunk hálójába, feladták ezt a taktikát. Aztán jött a Tatabánya, de, mint a fergeteg, és örömkézilabdává változtatva a második 30 percet...

NYILATKOZATOK

Tomori Győző:  Gratulálok a Tatabányának, természetesen azzal tisztában voltunk hogy a Tatabánya milyen kvalitású csapat, ebben benne volt a vereség, de azért arra nem számítottam, hogy ez ilyen arányú lesz.  Úgy gondolom, hogy  atámadsában alul múltuk önmagunkat, próbáltunk egy olyna csapat ellen átlövés gólokat szerezni, aki ellen nagyon nehéz. A támadás volt az, ami meghatározta a mi szempontunkból a mérkőzést, hiszen rengeteg gyors indításgólt kaptunk.

Hajdú Tamás: Gratulálok a Tatabányának. 5 forduló után szerintem senki sem gondolta volna, hogy 4-ikek leszünk a tabellán. Papírformán egyértelműen mindkét csapatnak különböző céljai vannak. Az első 15 percben úgy érzem azt valósítottuk meg, amit Győző kért tőlünk utána elkezdtünk hibázni a támadásban, lesáncoltak minket és 4-5 gólos előnyre tett szert a Tatabánya. Szeretnénk természetesen a jövőben minden mérkőzést megnyerni, minél előrébb jutni, de majd kiderül,  hogy ebből mi tud megvalósulni.

Vladan Matics:  Komolyabb nyomás van a csapaton, mindig is lesz, de az élsport már csak ilyen. A mai meccs is nehézségekkel indult, Vranjesnak váratlanul ki kellett húzni a fogát, Szöllősi Szabi pedig lázzal játszott végig, előtte le a kalappal. Összesen 13-an maradtunk, abból egy beteg is volt. Ennél fogva próbáltuk őgy forgatni a csapatot, hogy senkit sem terheljünk túl, de például Juhász Ádit kénytelenek voltunk hosszabb időkre bevetni és többet terhelni, hiszen nincsen Szöllősi Balázs. Gratulálok a Dabasnak, szégyenkezésre okuk nincsen, mert az eddigi eredményeik alapján kiérdemelték, hogy mi nagyon alaposan felkészüljünk ellenük. Nekem edzőként az első 15 percet kell megoldanom minden meccsen, mert a túlzott akarásuknak sokszor görcsösség a vége.  A hozzáállásuk kifogástalan, inkább az ötletek és a pontosság ami ilyenkor hiányzik.  Úgy kell játszanunk, ahogy a második félidőben tettük. Nehézsorsolást kaptunk, de úgy gondolom minden rendben lesz.

Juhász Ádám:  Úgy gondolom, ahogy Matics mester is elmondta, hogy az elején görcsösen játszottunk, pontosabban kellett volna a játékot szerveznünk. A 15 perc után viszont kicsit megálltunk, felállt fal ellen is játszottunk, nem kapkodva. A védekezés volt aztán a kulcs, illetve az utána követező támadások hatékony megszervezése. Ennek köszönhető a nagy előny amire szert tudtunk tenni. Nehéz meccsek előtt állunk, de természetesen szeretnénk megnyerni mindkét mérkőzést.  Reméljük, hogy ezek a sérülések elkerülnek minket az utolsó pillanatokban és el tudjuk érni a kitűzött céljainkat.

Ez történt a 6. fordulóban

Ez történt a 6. fordulóban Grundfos Tatabánya KC – Dabas KC VSE 32-18 (15-10)
Tatabánya: Székely M. – Harsányi 1, Grigoras 2, Juhász Á. 3, Szöllősi Sz. 5, Bozovics 6, Vujovics 9(3). Csere: Dénes, Ilyés, Vrankovics 3, Pásztor Á. 3, Rosta M. Edző: Matics Vladan.
Dabas: Holló – Országh 1, Bakos 1, Simovics 1, Slachta, Zakics 4(2), Halász L. 2. Csere: Kovács P. (kapus), Hajdu T. 3, Pocsai 1(1), Lókodi 1, Szeitl3, Bíró B., Lepsényi 1. Edző: Tomori Győző.
Tatabánya, 900 néző, vezette: B.Pech Katalin, Vágvölgyi Mária.

Az eredmény alakulása, 8. p.: 2-2, 11. p.: 3-5, 12. p.: 6-5, 25. p.: 12-8, 38. p.: 20-10, 46. p.: 24-12, 52. p.: 29-15.
Kiállítások: 6, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, illetve 4/3.