Gödörből indult, gála lett belőle
2017. szeptember 29.
Hideg zuhanyként, ötgólos hátránnyal indítottuk a meccset. Aztán az első félidő hajrájában magunkra találtunk és hajrában már gáláztunk.

Még a balatonfüredinél is pocsékabban kezdtünk. Gyatra volt a helyzetkihasználásunk, és emiatt a vendégek 5-6 góllal is vezettek. A Cegléd mozgékonyan, lendületesen kézilabdázott, szemben velünk. A hajrában aztán felébredt a Matics-csapat a csodával határos módon, tíz másodperccel az első játékrész lefújása előtt egyenlített.

Szünet után egy másik meccs indulhatott, bár a mieink idegesen kezdtek, pillanatok alatt kétszer is eladtuk a labdát. Viszont a korábbi szellős védekezésünk fegyelmezettebbé vált, így fordítani tudtunk. Ám ekkor még nem dőlt el a találkozó sorsa. Erre az ötvenedik perc tájékáig kellett várni a szurkolóknak, amikor viszont egy 9-3-as gólváltással elrendeztük a két pont sorsát.

NYILATKOZATOK

Matics Vladan – Az első húsz percben, fejben Balatonfüreden maradtunk. Rengeteg kritikát kaptunk a füredi meccs miatt, amit szerintem nem érdemeltünk meg. 2 év után előszőr kaptunk ki a Szeged és a Veszprém meccsek kivételével, ennek ellenére olyan kritikát kaptunk, ami megviselte nagyon a játékosokat. Nagyon akartak a fiúk, de nem voltak itt fejben. A 20. perc után, mikor végre csapatként tudtunk játszani és a védekezés is működött, onnantól már könnyebb volt.

Ilyés Ferenc: - Gratulálok a Ceglédnek, tényleg úgy kezdtek az elején, hogy nagyon megfogtak és megleptek minket. A balatonfüredi mérkőzés után főleg nehéz volt ma játszani,  mert nagyon szerettünk volna bizonyítani. A nehézség az, hogy ellenünk mindenki könnyeden, felszabadultan játszik, mert elkönyveltek minket a Szeged és a Veszprém nyomában lévő csapatnak, akiket bravúr megverni..de ez nem így van. Ez azzal jár, hogy innentől kezdve mindenki felszabadultan jön hozzánk, ez pedig óriási nyomást helyez ránk. Tavaly is legtöbbször küzdéssel, többször hátrányból álltunk fel, ez idén is így lesz. A csapat azt hiszem ma is bebizonyította, hogy a végsőkig tud és akar is küzdeni.

Nagy Károly: - Nagyon jól kezdtünk, a Tatabánya az elején az öltözőben maradt ezért mi voltunk, akik nagyobb tempót diktáltunk. Az első félidő végére sérülés következtében át kellett szervezni a csapatot, a Tatabánya pedig elkapta a fonalat és jött fel ránk. Volt egy 5-6 perc, amikor rengeteg indításgólt kaptunk és ezzel kiegyenlített a hazai együttes. A második félidőben megsérült egy másik kulcsjátékosunk, mi elveszítettük a dinamikánkat és ekkor jött ki igazán a Tatabánya erőfölénye. A végjátékban már csak azért harcoltunk, hogy ne azt lássa a közönség, hogy ez egy sima papírforma meccs volt.

Pallag Péter: Ugyanúgy készültünk erre a meccsre, mint az összes többire. Szerettünk volna meglepetés szrezni, ami úgy érzem az elején sikerült is. A sérülések következtében azonban elkezdett romlani a helyzetünk és már nem tudtunk visszajönni. Próbáltunk, tapadtunk a Tatabányára, de többen voltak, így Matics mester jobban tudta forgatni a játékosait. Gratulálok a Tatabányának és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban, mind nemzetközi mind hazai porondon.

A 4. forduló számokban
Grundfos Tatabánya KC – Ceglédi KKSE 28-23 (13-13)
Földi Imre Sportcsarnok, 900 néző,, vezette: Altmár, Horváth M.
Tatabánya: Iancu – Vujovics 7(2), Vranjes 3, Ilyés, Sipos A., Vrankovics 3 Harrsányi 2. Csere: Székely M. (kapus), Juhász Á. 5, Bozovics 2, Grigoras 3, Szöllősi Sz. 2, Pásztor Á.1 Edző: Matics Vladan.
Cegléd: Pallag – Lászlai 3, Borsos 2, Juhász K. 1, Grbovics 3, Perisics 6(2), Radovics 1. Csere: Mojszilov (kapus), Megyeri 1, Radnics 1, Elezovics 1, Hódi 2, Dávid, Tóth K. 2, Szabó B.
A mérkőzés alakulása, 11. p.: 1-6, 16. p.: 4-7, 18. p.: 4-10, 25. p.: 8-12, 33. p.: 14-13, 42. p.: 18-18, 52. p.: 25-20.
Kiállítások: 2, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 2/2.