MAGYAR KUPA - A LEGJOBB NYOLC KÖZÖTT VAGYUNK
2017. február 2.
Kicsit nyögvenyelősen kezdtük a találkozót. Végül mégis győzelmet és továbbjutást ünnepelhetett a Matics-csapat, amely ezzel a sikerével kezdte meg a téli-tavaszi kézi hadjáratát...

Gyenge védekezés, szezon eleji forma jellemezte az első félidőt. Aztán 15-11 után Ilyés Feci vezérletével valamit sikerült faragni a hátrányából a szünetig.

A fordulást fordulat is követte. Szigorú, zárt védekezéssel stabilizáltuk a játékunkat. A feszesebb, pontosabb kézilabda eredményeképp a 40. percben 21-21-nél egyenlítettünk, majd a egy 6-1-es sorozatot produkálva – gyakorlatilag – el is döntöttük a kupameccsen a továbbjutás sorsát. A Tatabánya egyre inkább kezdett hasonlítani önmagára.

Kontra Zsolt, a tatabányaiak technikai vezetője: - Örülünk a továbbjutásnak. Kissé nehezen indult. Azt viszont jó érzés volt látni, hallani, hogy még ilyen időben, ilyen messzire is elkísértek szurkolók bennünket. Köszönet érte. Remélem, Győrben, az EHF-kupára is jönnek majd a drukkerek, hogy segítsenek, mert megkezdtük a téli-tavaszi hadjáratunkat...

Jegyzőkönyv
Magyar Kupa, nyolcaddöntő
Mezőkövesd – Grundfos Tatabánya KC 29-33 (17-14)
Mezőkövesd, 300 néző, vezette: Horváth P., Marton.
Tatabánya: Székely M. – Vujovics 7, Bozovics 2, Szöllősi B. 3, Vranjes 4, Grigoras 1, Pásztor Á. 3. Csere: Tóth M. (kapus), Juhász Á. 1, Sipos A., Harsányi 4, Leimeter, Ilyés 3, Dénes, Szöllősi Sz. 5. Edző: Matics Vladan.
Kiállítás: 8, illetve 8 perc.
Hétméteres: 3/3, illetve 6/4.