A csapat az elmúlt hetekben kisebb létszámban dolgozik, miközben a terhelés kifejezetten nagy, ami a játékosok frissességén is érezhető volt.
Ennek ellenére a MOL Tatabánya KC végig igyekezett megvalósítani az edzéseken gyakorolt elemeket, és minden játékos a maximumot próbálta kihozni magából a pályán. A mérkőzés fontos célja volt az is, hogy a fiatal játékosok is lehetőséget kapjanak, és testközelből tapasztalják meg az NB I-es tempót és ritmust.

Tóth Edmond vezetőedző értékelése:
„Sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk, de jelenleg kevesen vagyunk, és ezekben a hetekben nagy terhelés alatt dolgozunk. A fiúk fáradtak, mégis mindent megtettek azért, hogy a mérkőzésen jól teljesítsenek, és a megbeszélt elemeket gyakorolni tudjuk. Fontos volt számunkra az is, hogy fiatal játékosaink pályára lépjenek, és belekóstoljanak az NB I-es közegbe.”
A felkészülési időszak végéhez közeledve a szakmai stáb fókusza fokozatosan a soron következő kupamérkőzésre helyeződik át. A következő héttől a terhelés csökkentése mellett egyre nagyobb szerepet kap a taktikai felkészülés, már frissebb, pihentebb játékosokkal.

„A jövő héten már teljes mértékben a kupára koncentrálunk. Kevesebb terheléssel, több taktikai munkával készülünk, és bízom benne, hogy egy energikusabb, sikeresebb csapatképet tudunk majd mutatni” – tette hozzá Tóth Edmond.
A munka tehát folytatódik, a cél egyértelmű: felkészülten, fókuszáltan várni a kupamérkőzést.
| 1. ONE Veszprém HC | 48 |
| 2. OTP Bank - PICK Szeged | 41 |
| 3. MOL Tatabánya KC | 36 |
| 4. FTC-Green Collect | 28 |
| 5. Balatonfüredi KSE | 24 |
| 6. LIQUI MOLY NEKA | 23 |
| 7. PLER-Budapest | 22 |
| 8. Csurgói KK | 19 |
| 9. ETO University Handball Team | 19 |
| 10. Budai Farkasok-RÉV | 18 |
| 11. HE-DO B.Braun-Gyöngyös | 16 |
| 12. Szigetszentmiklósi KSK | 15 |
| 13. Carbonex-Komló | 13 |
| 14. CYEB-Budakalász | 12 |