Ez a találkozó sorsdöntő lehet a tatabányai csapatnak. Debre Viktor a szerda délelőtti edzés után elmondta: minden rendben van a fiúknál, mindenki egészséges.
Ebben a szezonban már találkozott egymással a két együttes. Szeptemberben, Tatabányán 13 – 13 – as félidő után 21 – 26 – ra nyerni tudtak a csurgóiak.
Mindenki tudja, hogy a Csurgó most is nehéz ellenfél lesz, hiszen hétfőn a Pick – Szegedtől is pontot tudtak rabolni Katzirzék.
- Nem lesz könnyű meccs. – mondta Debre Viktor. – Eldőlhet a sorsunk. Remélem ennek megfelelően mindenki átérzi a mérkőzés fontosságát. A védekezésünknek és a kapusteljesítményünknek nagyon jónak kell lennie, és támadásban is jobbnak kell lennünk, mint az elmúlt hetekben. Nem lesz elég a száz százalék. Mindenkinek 110 – 120 százalékon kell teljesítenie.
| 1. ONE Veszprém HC | 48 |
| 2. OTP Bank - PICK Szeged | 41 |
| 3. MOL Tatabánya KC | 36 |
| 4. FTC-Green Collect | 28 |
| 5. Balatonfüredi KSE | 24 |
| 6. LIQUI MOLY NEKA | 23 |
| 7. PLER-Budapest | 22 |
| 8. Csurgói KK | 19 |
| 9. ETO University Handball Team | 19 |
| 10. Budai Farkasok-RÉV | 18 |
| 11. HE-DO B.Braun-Gyöngyös | 16 |
| 12. Szigetszentmiklósi KSK | 15 |
| 13. Carbonex-Komló | 13 |
| 14. CYEB-Budakalász | 12 |